Drogy verzus spoločnosť.....

Autor: Katarína Lorenčíková | 10.7.2012 o 16:42 | (upravené 15.7.2012 o 23:10) Karma článku: 4,47 | Prečítané:  993x

"Veď aj ty si dáš občas, nie??",...spýtala sa ma jedna ľudská bytosť,... Išlo o používanie marihuany a iných podobných látok.. Nikdy som si nemyslela, že práve táto bytosť siaha po takomto "bahne".. Bola som dosť šokovaná touto otázkou, pred niečím takým mám - a vždy som mala - rešpekt!  Bolo to v ten istý večer - keď som si na internete pozerala články a rozhovory známych celebrít, ktorí sa k užívaniu narkotík verejne priznávajú!  Ako sa tak stretávam s mnohými človečinami - pozorujem už dlhšiu dobu, že medzi mladými ľuďmi je užívanie drog - úplne bežné. Milí rodičia - iba jeden odkaz - majte sa na pozore! Sledujem to už dosť dlhú dobu, že mladí ľudia čoraz viac skúšajú drogy!!!!! Začína to marihuanou, ku ktorej sa dnes už - priznáva skoro každý druhý mladý človek. Niektorí však - priznávajú - a to úplne otvorene!!! - bez nejakých rozpakov - že už vyskúšali neraz  aj niečo iné a tvrdšie! Osobne to zachytávam už dosť dlhý čas  - a som z toho smutná, že mladí - zdraví ľudia si takto ničia svoje životy! Začína to marihuanou - "veď to je úplná normálka, mali by to zlegalizovať. Už by som nemohol/nemohla - bez toho byť, žiť. Keď potrebujem inšpiráciu - siaham po marihuane"......

Takto sa niektorí z nich vyjadrujú - o používaní marihuany. Otázka bola: "Dokázal/a  by si niečo vyprodukovať bez marihuany,..?" Odpoveď prichádzala veľmi dlho... nakoniec zaznela odpoveď: "Možno áno, ale... trvalo by to straašne dlho, možno by som nad tým sedel/a  pár hodín, potom by som to zabalil/a - a už by to nešlo tak rýchlo ako pri požití marihuany..."

Otázok je hneď niekoľko...

Čo hľadajú mladí ľudia v marihuane, kokaíne, heroíne,...???

Kam sa uberá  táto generácia, ktorá si ničí život,...???

Kam sa uberajú médiá, ktoré zverejňujú - rozhovory hudobníkov, spevákov - ktorí sa  k takémuto "bahnu" priznávajú úplne bez okolkov???...  Ponúkajú tak teenegarom pohľad na užívanie drog - ako normálnu súčasť života!

Kde sú tie morálne vzory, ktoré ešte nedávno fungovali v spoločnosti,..???

Sledujem životy niektorých mladých človečín, ktoré začínajú plávať v bahne.......

Väčšinou ide - o pocit ilúzie, bezstarostnosti, lietania, stieranie reality, pocit eufórie...

Sú v inom svete!  Ale žiaľ - nevedia o tom, že... iba nakrátko............

Potom sa tieto človečiny dostávajú do priepasti, ktorá je bohužiaľ príliš veľká na to, aby sa vrátili naspäť do normálneho života.

Mnohí to však - pochopia až vtedy, keď sa v tej priepasti ocitnú...........

Chceli by sa vrátiť tam, kde boli predtým - žiť normálny život - ale už sa nedá! Z priepasti vedie príliš dlhá cesta!

Nie vždy platí to staré dobré - nikdy nie je neskoro!

Niekedy...... je priepasť totiž príliš veľká a návrat do normálneho života takmer nemožný!

Počúvam, sledujem, vnímam, pozorujem mnohé životy mladých ľudských bytostí......

A žiaľ - dlhodobo sledujem tento "trend" v spoločnosti.

Je tento stav už "normálny,.."???? ...........................................................................................................

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?