O tom, ako sme Babu Jagu spoznali:-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 1.8.2012 o 11:55 | (upravené 1.8.2012 o 13:15) Karma článku: 7,51 | Prečítané:  566x

Začalo to takto: Zaparkovali sme auto pri jednom z rodinných domov. Zaparkovať v nie až tak známom priestore malého mestečka nie je niekedy jednoduché. Človek sa stále obzerá na dopravné značky, aby všetko bolo podľa predpisov. Super! Žiadna dopravná značka, ktorá by hovorila o nejakom zákaze státia. Dávam si slnečné okuliare, vyťahujem veci z auta. A zrazu sa tam objavila. Ona! Baba jaga! Babka, ktorá vyšla zo svojej perníkovej chalúpky. Šatka, kvetovaný odev. Bola malá, ale zlostná. Pohadzovala rukami sem a tam a my.. sme ostali v úžase! To je presne tá situácia, kedy človek ostane odstavený! Bez slov! Vraj: "Vy tu parkujete, my tu bývame, turisti nechcú platiť za parkovné, myslia si, že všetko budú mať zdarma!" Uaaaau, za dve minúty som nestihla zrátať počet jednotlivých slov a myšlienok za minútu! Klobúk dole pred babičkou! Tipla by som tak - okolo 80 rokov. Koľko zlosti sa skrývalo v tejto bytosti! Jej negatívna energia zaplavovala celý priestor. Niesla sa ako kúdoľ dymu, ktorý pomaly zadymí celú miestnosť, otrávi vzduch tak, že sa už nedá dýchať. Jej tvár bola nasiaknutá agresiou, očami nás prebodávala.. Už sa  aj zdalo, že bude hádzať krompáče a motyky................

"Pani, nemáte tu žiadnu dopravnú značku, ktorá by hovorila o tom, že tu nemôžeme parkovať..", argumentovala som. Baba Jaga si však stúpla na schodík plota a jej zlosť sa ešte zväčšovala. Už som myslela, že nám bude priať choroby a iné, že nás prekľaje - ako to robia mnohí ľudia, keď nie je po ich. Zdalo sa, že vystúpi z plota! A bude "vymaľované"!  Určite by zavolala políciu, alebo by nám poškodila gumy, či poškrabala auto. Moji známi majú s podobnými prípadmi nemalé skúsenosti!

Nestálo nám to teda za to! Jej negatívna energia bola alarmujúca, jej zlosť ešte väčšia. Preto - sme auto radšej preparkovali inam. Tam, kam to ľuďom zavadziať nebude.

Baba Jaga z perníkovej chalupy rozhadzovala rukami ešte aj počas nášho odchodu. Mala som ju v oku. Zase stúpla na schodík plota a pozerala, kam auto dávame. Snímala každý pohyb auta. Keby sme auto odparkovali kúsok od nej - bola by schopná ľuďom zazvoniť a upozorniť ich na to, že tam stojí neznáme vozidlo. Zvolili sme preto na parkovanie úplne inú ulicu - čo najďalej od Baby Jagy.

Niektorí ľudia majú v sebe toľko zloby a negatívnej energie! Žasnem nad niektorými človečinami! Koľko zlosti a hnevu, koľko záporných emócií sa môže skrývať v jednej človečine.........

Baba Jaga! Odkráčala do svojej perníkovej chalupy, do svojho príbytku. Nepochybne - už susedke hovorila, čo sa jej udialo a aké sú človečiny! Istotne sa ešte celý deň sťažovala, ale aspoň mala o čom hovoriť!

Najlepšie je - zamerať sa na iné človečiny! Aj takto žiaľ žijú ľudia. Niektorí žijú vlastne životy niekoľkých ľudí, sledujú ich, čo robia, čo nakupujú, aké majú oblečenie, vzťahy, aký majú dom, neustále ich majú v obraze, neustále sledujú ich životy!  A tak prežijú vlastne život niekoho iného..........

Maličká útlučká babička! No kto by to povedal, koľko energie sa v nej skrýva. Skoro preskočila aj plot! Predstavujem si ju v rozprávke o perníkovej chalúpke - ako Janka dáva na lopatu.

Maličký výlet a spoznali sme Babu Jagu z perníkovej chalupy! Bola to ona!

Ps - keby  pán Zdeněk Troška nevedel - koho obsadiť do nasledujúcich častí známeho filmu - "Slunce, seno, jahody" - mám jeden tip!

Viem kde hľadať Kelišovú:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?