Jedna milá "fauxpauxovina":-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 2.9.2012 o 15:31 | (upravené 2.9.2012 o 16:22) Karma článku: 9,70 | Prečítané:  718x

"Fauxpauxoviny". Poznáme ich všetci. Z času na čas - sa každému niečo zadarí. Niekto má na fauxpauxoviny väčší talent, niekomu sa stávajú menej. A niekto ich nezažíva skoro vôbec. Keď už ide všetko "podľa plánu" - v tej najväčšej istote sa stane zrazu neočakávané. A na to ja mám talent:-) A keď je už veeeľká pohoda, príliš veľa kľudu, musí sa niečo udiať! Akoby tí malí záhadní škriatkovia hovorili - "dávaj pozooooor, obzeraj sa trošku okolo seba viaaac". Jeden z milých fauxpauxov sa udial nedávno. Rada naňho spomínam a zároveň pozdravujem trpezlivú pani pokladníčku z bratislavskej Billy... Bol to celkom obyčajný nákup. Ibaže.. som pri pokladni zistila, že som si zabudla odvážiť zemiaky. A tak si predstavte - otrávených ľudí, ktorí idú z roboty a chcú byť skoro doma - ako na mňa zazreli. Najskôr chvíľku zaváham, či zemiaky nenechám tam. Ale pani pokladníčka je trpezlivá. Veď ona vie, že zemiaky by mi chýbali. Idem predsa večer piecť kuracie mäsko a zemiaky:-) Prederiem sa  teda radou a vnímam jednotlivé znechutené tváre, ktoré ma očami občas prebodávajú. Odvážim zemiaky. Vrátim sa ku pokladni. Lenže cestou si dám dole moju farebnú šiltovku, ktorú som pred tým mala na hlave...

Prídem ku pokladni, že idem zaplatiť - a pani pokladníčka.. ona ma jednoducho nespozná - že to som ja - tá so zemiakmi, kôli ktorej všetci čakajú. "Počkajte si slečna, tu mám ešte jeden nákup, ktorý musím nablokovať", povie pokladníčka a čaká..

Zaradím sa poslušne do rady a čakám. Pochopím to vo svojej makovičke tak, že ona tam má ešte jeden nákup, na ktorý čakáme. Zapnem si moju mp3. So sluchátkami na ušiach sa predsa čaká lepšie. Čakanie mi nikdy nerobilo problémy. Pozorujem iné človietky. Čo majú v košíkoch, ako sa tvária, čo majú oblečené, atď.. Túto činnosť som vždy dokázala robiť dlho:-)

Na koho čakáme? To predsa nikto nevie! Asi na Godota. A ten zase - ako vždy - nepríde! Všetci sa obzerajú.. Prejde päť minút, napätá situácia sa stupňuje. A ja - v rytme Richarda Mullera - a jeho Cigaretky na dva ťahy - prešľapujem na mieste. Po chvíľi predsa len - trošku aj ja  znervózniem a v duchu si hovorím - "Kde je tá krava, na ktorú čakáme? Však už som tam dávno mohla byť s tými zemiakmi.."

A tak sme iba.. čakali, čakali a čakali.. a Godot zase nechodil:-)

Po dlhej chvíli sa otočí starší pán, ktorý si všimne moju farebnú šiltovku. "Preboha, slečna! Veď to na Vás čakáme všetci. Neuveriteľné, ona si tu len tak stojí! To ste vy! Tá so zemiakmi!...

"Ja? Ale ja som tam predsa bola.. a pani mi povedala, že čaká ešte na jeden nákup...", odpovedám zmätene.

"Slečinkkkaaa, ona Vás nespoznala bez tej šiltovky..", dodá so záchvatom smiechu  jedna pani.

Predbieham radu, červenám sa, trošku mi šklbe s mojím kútikom na perách, pani pokladníčka nechápavo krúti hlavou, čo som to za človeka, ale ešte stále je trpezlivá a  niektoré otrávené tváre človietok sa ešte viac prizerajú na mňa - z akej som planéty.

"A čo tá.. odkiaľ prišla, z Marsu?", rozčuľuje sa jedna nedočkavá a riadne nahnevaná človietka.

Platím. Hľadám drobné. Všetko sa mi vysypuje, padajú mi z peňaženky všetky karty, ktoré tam mám, nič nejde hladko. Pohľad všetkých nakupujúcich stojí však za to!

Rozhorčenie. Úžas. Hnev. Zlosť. Tu by sa jednotlivé emócie z môjho počinu nedali ani spočítať...

A tak.. si pre istotu zase dávam šiltovku..... Rýchlo a bleskovo zbalím nákup, spolunakupujúcim venujem ešte jeden pohľad a zdrhám!

Veď uznajte ten paradox situácie  - tá "krava", na ktorú som  aj ja v duchu nadávala  - som bola vlastne  ja:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?