Na slovíčko, lekári.........

Autor: Katarína Lorenčíková | 23.11.2012 o 0:13 | (upravené 23.11.2012 o 0:40) Karma článku: 4,80 | Prečítané:  855x

Kde sú takí lekári, ktorí sa pri založení spisu aj pozrú na človeka ako na ľudskú bytosť,..? Mojim cieľom je zistiť, či sa na Slovensku nachádzajú takí lekári, ktorí prepájajú poznatky západnej medicíny s poznatkami starej čínskej medicíny. Energetické centrá, dráhy, párové orgány... Pátram, pátram a nenachádzam. Neznamená ale, že keď nenachádzam - tak takí neexistujú. Prečo sa u nás v zdravotníctve deje to, čo sa deje? Prečo je všetko iba o peniazoch a o jednostrannom prístupe? Prečo sa stáva človek iba zložkou, písmenkami hodenými do určitého programu? Spisom? Prípadom? Prečo človečenstvo nemá v zdravotníctve miesto? Sú ešte aj lekári, ktorí sa zaujímajú aj o alternatívne smery, ktorí majú znalosti z ayurvédy, čo však nevylučuje, že ich spájajú so západnou medicínou? Prečo na Slovensku funguje zdravotníctvo tak beznádejne ako funguje? Prečo sa všetko kategorizuje na peniaze? Sú až tak podstatné? Prečo ovládajú na Slovensku systém zdravotníctva ľudia, ktorí nedokážu pochopiť, že ideme zlou cestou a ľudia sú z toho zúfalí? Prečo v zdravotníctve nemá miesto človek ako ľudská bytosť, ktorá nie je zložená iba z kostí, ciev, orgánov, svalovej hmoty, tuku, atď,..? Sú ešte takí?..

Prečo.. sa na človeka lekár nepozerá ako na komplexnú bytosť, ktorá sa skladá aj z duchovnej zložky, mohutného emocionálneho sveta.. pocitov,.. ??

Prečo.. sa na človeka nehľadí aj z psychologickej stránky, prečo sa lekár nespýta otázku - ako sa cítite? Prečo sa tak cítite? Aký je váš pocit?

Som z inej planéty, alebo.. zdravotníctvo sa zmenilo iba na lasery, scanery, prístroje, hadičky, ....??? Prečo nie je čas na komplexnejší rozhovor pacienta a lekára? Pacienta - ako človeka, ktorý má určitý problém, ktorý nemusí nutne súvisieť iba s fyzickým rozpoložením - veď už aj deti vedia - že psychický stav má čo dočinenia s tým duševným,.... napriek tomu, sa na túto možnosť - zabúda...........

Prečo vymizla zo zdravotníctva človečenskosť,..?

Bolo by to také ľahké, spojiť alternatívne metódy s metódami psychologickými, použiť metódy západnej medicíny,... Vedieť, ktorý orgán s ktorým párovo podľa čínskej medicíny - sedí - tieto poznatky spojiť s poznatkami doloženými na daných špeciálnych prístrojoch západnej medicíny.... Použiť rontgen, mať určitú informáciu - pritom sa zahĺbiť aj do psychologickej podstaty človeka, rodových programov,...... ?????

Je to také nerealizovateľné? Určite nie nezlúčiteľné.. Čím viac navštevujem lekárov  - kladiem si tie isté otázky. Sme až tak konzervatívni? Alebo sa takí lekári skrývajú??? Žeby boli upálení na hranici,..? Že by.. nezapadali do príslušných tabuľkových noriem,..???

Iba prístup v našom systéme zdravotníctva ma mätie,... tak mi to všetci prepáčte, tie nezmyselné otázky.....

Ale kto nevyskúša.. nič nezistí................

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?