Haf! Pozdrav od Charlieho!

Autor: Katarína Lorenčíková | 20.12.2012 o 19:17 | (upravené 20.12.2012 o 21:04) Karma článku: 9,50 | Prečítané:  283x

Úvodom môjho listu Vás čo najsrdečnejšie pozdravujem! Odosielam pozdravy do celého sveta! Zároveň by som sa chcel predstaviť a upozorniť Vás na to, ako to je v tom Vašom Človečenstve. Moje meno je Charlie! Som malý ale vnímavý pes. Malej, ale šikovnej! :-) Občas som zafúľaný, občas javím známky tvrdého spánku s polootvoreným jedným okom, občas som maškrtný, inokedy mám rád objatie a pritúlenie milej človečiny, ktorá ma škrabká... Jednoducho a skrátka - mám svoje muchy ako každý hafo z kráľovstva Hafovice. My v našom kráľovstve sa vieme potešiť každej maličkosti. Či už je to kúsok mäska v miske, alebo deň strávený osamote - kedy príde nejaká človečina. Vtedy sme radi, že sa naše človietky zase vrátili z výletu, či z nákupu. Idú Vianoce a vy človečiny stále nakupujete! A toooľké plné košíky nosíte! Ani si to neviete odniesť! Naposledy, keď som čakal pred obchodom - som postretal veeeeeľa nakupujúcich človietok. Potrebujete až toľko vecí pre Váš život? Sú nevyhnutné? Vraj čas lásky a pokoja - Vianoce. Najskôr sa vystresujete mohutným upratovaním. A my psy z iného kráľovstva nechápeme tento počin. Veď nervozita, ktorú dosahujete pri upratovaní je už na hranici. Kontrolka svieti!

Zato my.. z kráľovstva Hafovíc si to vieme inak užiť......

1355998142877.jpg

Niekedy zarozmýšľame.. ako to s Vami človečinami naozaj je.......

1355998151354.jpg

Sedíte a pozeráte sa do okna.. Mohutný dav sa hýbe ulicou. Človečiny malé, veľké, mladé, staré, čiernovlasé, pozorujete ulicu, človietky, ktoré sa ponáhľajú letom svetom. Zrazu sa stanete súčasťou ich príbehu. Nachvíľu. Ale nakoniec zbadáte v odraze okna seba. Začnete sa naprávať, pretože uzriete ten svoj odraz, v ktorom vidíte seba..A zrazu začnete aj  rozmýšľať nad tým svojim príbehom. Tragédiou je, že mnohí si ani ulicu a jej príbeh iných človečín vlastne nevšimnú - a uzrú iba seba. Žijú svojim príbehom a príbehy iných ľudských bytostí sú im vlastne ľahostajné. A tak my hafovice po nociach  rozmýšľame, ako to vlastne vo Vašom kráľovstve je. Prejavenie emócie a citu je akoby slabosťou. Je to.. nízke? Detské? Zbytočné? Vo vašej spoločnosti začína vládnuť pani Ľahostajnosť. A mnohí - sa tvária, že to je to - "normálne". Vua la - veď si na to všetky človietky zvykajte! V tvrdom svete sa predsa mäkkosť už dávno nenosí. Nepáči sa Vám? Ale to je iba Váš problém, pretože.. tak to jednoducho chodí!

Mätie nás to... Chceme na Vás zakričať, urobiť naše hlasné Haf! - aby ste vedeli, že čosi nie je v poriadku..

1355998108334.jpg

Ale vy nepočúvate! Máte svoju prácu, svoj Matrix, v ktorom žijete. Svoj stereotyp, kde sa drobné iskričkové chvíle menia na príliv sivej zatuchnutej starej všednosti, v ktorej sa točíte ako na kolotoči a nevšímate si drobné zastávky. Občasné žiarivé svetlo. Občasné zatrblietanie vody. Občasný jas žiarivého svetla lásky, pre ktorý sa oplatí otvoriť srdiečko. Lenže.. Niektorí z Vás ani nechcú. Svoje brány srdca majú niektoré ľudské bytosti uzamknuté na sto zámkov. Len aby sa ich nič nedotýkalo. Bolesti bolo predsa už len dosť a to vy ľudské bytosti nedopustíte, aby sa brána na malý moment otvorila, pretože je tu riziko pádu a bolesti. Nie! Mnohí to už ani nevyskúšajú.. Stará zatuchnutá brána sa už neotvorí a zámok na bráne srdca po čase zhrdzavie a už sa možno ani nikdy neotvorí.. Niektoré bytosti tak nikdy nepochopia, že celý život a celá existencia je o vysielaní lásky a svetla.........

Chceli by sme to zmeniť.. Tak ako aj ja! Preto - som sa uchýlil k napísaniu tohto pozdravu pre mnohé bytosti. Pár človečín to už dávno pochopilo. To my rozoznáme na sto míľ! Nás neoklamete! Vieme rozoznať, kto má otvorené srdiečko:-)

Iba občas zostaneme z toho smutní a zmätení, že napriek Vianociam cítiť v srdciach niektorých ľudských bytostí chlad, tvrdosť a neustálu tmu..............

1355998151354.jpg

Napriek tomu som sa uchýlil k napísaniu tohto pozdravu pre mnohé ľudské bytosti. Snáď sa niektoré slová dotknú aspoň čiastočne niektorých ľudských bytostí, niektorých srdiečok, ktoré sú zmätené, ubolené a prestali cítiť svetlo.

Nebojte sa! Žiaden strach! Stačí veriť, pracovať na sebe, vedieť rozdávať lásku - aj za ceny občasnej návštevy pani Bolesti. Žiaľ - bez nej to nejde! Mnohé by sme nepochopili. Nevedeli si vážiť mnohé veci, okamihy,....

A časom na to prídete a prestanete sa báť........

Zacítite iba mohutné svetlo lásky a svetla:-) Roztvoríte krídla a pocítite úľavu!

Pretože -  čo zasejete, to zožnete........

Tak do toho! Ešte je stále čas zmeniť! Premeniť chmáry na svetlo. Dotknúť sa srdca inej bytosti a konečne zistiť, čo je to dôležité!  Bez odpustenia - či už sebe, alebo iným bytostiam - to jednoducho nejde! Ťažké.. Viem, ľahko povedané napísané - ale...

Pokúsme sa o to! Budem na Vás myslieť a držať palce pri každom pokuse! Môžete mi potom napísať - ako to dopadlo! Budem sa tešiť každému pokusu a dopisu!

Za pokus tento pozdrav stál!

Čas beží, ..

3........................... 2 ............................... 1......................................... štaaaaaaaaaaaaart!

S pozdravom a láskou Váš Charlie:-) z kráľovstva Hafovice..

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?