Zdravotnícky hnus,..

Autor: Katarína Lorenčíková | 12.1.2013 o 12:44 | (upravené 12.1.2013 o 13:53) Karma článku: 11,12 | Prečítané:  1163x

Prípad č. 1 - ste objednaný na operáciu, ktorej sa aj zúčastníte, len akosi nezaúčinkuje narkóza a vy.. sa z operácie prebudíte. Že si to neviete predstaviť? Tak poďme ďalej - k bodu 2. Prípad č. 2 - ste objednaný na operáciu, Váš zdravotný stav sa postupne zhoršuje a vy hľadáte iné cesty, lebo.. sa z Vás stáva postupne troska. Ale.. všetko zlé je na niečo dobré - poviete si - a tak - si rozšírite obzory, spoznáte mnoho zaujímavých ciest, aj keď sú veľmi bolestné. Spadnúť, vstať. Znovu ten istý proces. Kdesi v diaľke je maličká nádej, že sa to raz skončí, že snáď človek stretne naozajstného človeka, ktorý je naozaj človekom. Nový telefonát. Operácia sa presúva na nedohľadný termín. A zrejme - ktosi si zaplatil vyššiu sumu a Vás jednoducho z čarovného zakliateho poradovníka vyškrtli. Nemáte na to síl. Peniaze. Ubúdajú. Postupom času sa Vám stenšuje peňaženka. Hľadáte nové možnosti, len všade ide opätovne o to isté - o väčšiu hodnotu peňazí. Časom takéto riešenie zavrhnete, pretože kto je na Pn - ledva vyžije. Čísielka na účte sa míňajú. Príliš rýchlo! Musíte sa obracať ešte viac. Ak nechcete piť už iba vodu a kupovať suché rožky! Siahate do rezervy. Kolotoč. Únava. Zistenie..

.. že niet už človečenstva! Zmizlo! Stratilo sa. V nedohľadne. Rovnaká otázka? Rovnaká odpoveď. Poplatok... Už nemáte na to síl. Po mnohých pokusoch Vám jednoducho dojdú baterky a začnete sa otáčať iným smerom. Čoskoro prídete na to, že mnohí lekári z Vás iba ťahali peniaze.

Je Vám zle? Chcete zavolať záchranku? Ale ale,.. veď časom to nadobudne rovnaký scénar. Prídu "hyperochotní" ľudia, ktorí Vás premerajú tým svojim "príjemným" pohľadom a napchajú do Vás infúzie. Po mnohých kvapkách infúzii Vás o pol noci prepustia domov a vy si musíte zobrať taxík.  Prípadne - dostanete zo striekačky infúzie -  infekciu a riešite úplne iný zdravotný problém.

A začnete mať zrazu pocit, že niet žiadnej spravodlivosti v zdravotníctve, už žiadneho človečenstva! Zvyknete si na občasné krvácanie, zvracanie, stavy bezvedomia a musíte ich prijať do svojho života. Časom nadobudnete pocit, že to je všetko normálne, nakoniec - nijaká operácia Vám nič nezaručí. Už nemáte chuť ani na záchranky, ani na špinavé rozpadnuté nemocnice... Na otrávené ksichty a na rovnakú vetu so zabuchnutými dverami: "Počkajte si!".. A nadobudnete pocit, že nič také už nepotrebujete!  Lebo zakaždým, keď máte maličkú nádej, príde iba väčší kopanec, ktorý Vás ubezpečí o tom, že ak sa sami nespamätáte a nezoberiete situáciu do svojich rúk a nezačnete hľadať iné možnosti -  niet záchrany!

Za krátky čas sa môj domček zbúral,  a.. možno.. aby sa postavil nejaký nový. Za krátky čas bolo veľa poznaní, veľa bolesti, ale aj veľa zaujímavých ľudí, ktorí sa na základe svojej diagnózy dopracovali k čomusi úplne inému.  Opätovný návrat do normálnych - už vychodených koľají - už nebol nikdy možný - tak ako aj v mojom prípade. Nakoniec Vás to dovedie úplne inam,...

Žijeme v divnom svete! Som veľmi sklamaná zo zdravotníctva! :-(  Z lekárov, ktorí sa tvária, že by Vám chceli pomôcť, ale v skutočnosti ide iba o peniaze! A zase sú znevýhodnení lekári v malých mestách. Tí si za svoje služby až takéto poplatky ako lekári vo veľkomestách - pýtať jednoducho nemôžu. Poplatky nie sú rovnaké. Ako je to možné? Nakoniec - lekári v malých mestách priznajú, že poplatky sa dajú kadejako "ošetriť" - že tam niet žiadnej spravodlivosti. Prečo sú evidentné rozdiely medzi nemocnicami na Východnom Slovensku a na Západnom Slovensku?

Ako je možné, že niektorí lekári sa vedia neustále dobre obohatiť na pacientoch a je to aj verejne známe?

Kto toto dopustil v tomto malom štáte?

Kto dopustil, že všade v zdravotníckych zariadeniach  ide iba o peniaze? Ako je možné, že niekde zaplatíte za sonografiu 10 eur, niekde 25? Ako je možné, že toto sa všetko môže diať - a to hovoríme o štátnych službách? Ako to, že neexistuje rovnaký cenník na zákroky? Načo vlastne platíme zdravotnú poisťovňu?

Som zhnusená týmto systémom, ktorý tu vládne... Peniaze, peniaze, peniaze! A vždy si spomeniem na človeka, ktorému krvácala hlava. Kopal do steny na ošetrovačke v nemocnici. Čakali sme tam spolu. Ja v triaške. Jemu.. krvácala hlava, nemal však vybraté peniaze na poplatok, tak musel čakať, kým mu kamarát doniesol dve eurá, ktoré mu chýbali. Bol zhnusený, kopal desať minút do omietky a nadával na celý systém, prečo platí posťovňu,..

Kde sa stráca človečenstvo z ambulancií? Z celého zdravotníctva? Kam to všetko za tak krátky čas zmizlo?Áno, máme veľa možností, môžte si vybrať - kam chcete ísť..... stačí Vám jediné - iba plná peňaženka! Ale pozor! Ani vtedy si nie ste celkom istí - či ste zaplatili dostatočne!

A tak sa často pýtam, kde sa stala chyba, že spoločnosť dopustí, aby sa toto všetko dialo, aby toto všetko bolo zrazu normálne a možné,... ???

Ak by sa ľudia vedeli zoperovať, verte - že by si to urobili sami. Časom aj na toto príde. Vrátia sa pôrodné baby a dostaneme sa kdesi do dávnych časov. Kto má peniaze - bude ošetrený. Tým iným - ktorí sú unavení z vyciciavania peňazí a z ľahostajného prístupu lekárov - neostáva nič iné - len hľadať nové cesty, neustále pátrať, obrátiť svoj pohľad iným smerom  a nepýtať sa zakaždým - je toto normálne?

A ktovie,...

A možno sa týmto spôsobom ľudstvo dostane na inú koľaj, lebo pochopí, že takto sa ďalej ísť nedá......

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?