Aplikácie - zbytočnosti, dôležitosti a závislosti:-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 4.3.2013 o 12:08 | (upravené 4.3.2013 o 13:29) Karma článku: 2,45 | Prečítané:  512x

Stali ste sa maniakom aplikácií? Nový mobil, nové možnosti. A je to tu! Práááááásk! Tak či onak - chcete vedieť, čo daná vecička má všetko zabudované  v tej zázračnej skrinke. Sú iba dva typy ľudí - človietky, ktoré používajú mobil iba na hovory a sms, .. no a potom sú takí, ktorí svoj telefón "prelustrujú" v krátkom čase i nečase:-), aby vedeli, čo sa v tej tajomnej mašinérii skrýva. Jasné, že to zatočilo aj somnou! Nerobte si nádeje! Áno, stala som sa na dva týždne závisláčkou aplikácií. Trvalo mi dva týždne, dva neuveriteľné týždne - koľko časuuuuuuu pomooooc!  - aby som si od aplikácií "odvykla". "A to je aká aplikácia,..?? Ukáž, kde si to našla."  - takto to prebiehalo, keď sme si vymieňali svoje aplikáciové skúsenosti. Je to veru biznis! A poriadny! Niektoré sú vážne dobré, ale povedzme si to na rovinu - niektoré sú vážne zbytočné a naozaj - treba dôsledne zvážiť, čo si do Vašej onej zázračnej skrinky inštalujete. Vírusy číhajú na každom kroku. Krok č. 1 - ako prvé si do Vášho telefónu nainštalovať antivírusový systém. To je veľmi dôležité! Môže sa Vám inak stať, že si niečo stiahnete do svojho "milášika" aj s vírusom. A to je veeeľmi nepríjemnééééééééé! ..............

V krátkom čase som naozaj preskúmala svet aplikácií. Niektoré sú vážne nefunkčné. Napr. aplikácia dobíjania baterky vetrom, či zvukom, či slnkom - naozaj - ani jedna z nich nefunguje. Bolo by to fajn, keby to fungovalo, ale tá oná zázračná skrinka predsa musí v sebe mať ešte niečo iné - na to, aby to fungovalo na solárnu energiu. "Katka, ako si tomu mohla uveriť, že to funguje?? Veď je to absurdné... To nie je také jednoduché predsa, musíš mať solárny panel, atď" , vyjadril sa môj známy, ktorý pochádza z It sveta. Hmm, bolo by to fajn, keby to bolo možné. Ak by predsa - súčasťou telefónu by nebola nabíjačka. Možno aj toho sa dočkáme. Na trhu sa objavili aj solárne nabíjačky, takže taká možnosť tu už len predsa je. Nevýhodou všetkých týchto zázračných telefónov je nízka spotreba baterky. Ak pracujete s telefónom neustále, máte zapnuté komunikácie, Gps lokalizáciu počasia a mnoho iných vecí - predsa len - baterka vydrží max. jeden a pol dňa. Všetko má svoje dve strany mince. Solárne energie by možno našli v tomto prípade využitie. A možno - by iba zdemolovali biznis - ktoviee:-)

Keď som sa prehrabávala v aplikáciách- zistila som, že na trhu je aplikácia, ktorá dobíja baterku pomocou kozmického žiarenia. Je to ale ďalšia habaďúra, ktorá ktovie - za akým účelom je produkovaná. Nakoniec - dnes je možné všetko, odborníci na technológie varujú človietky pred všelijakými inštaláciami neznámych aplikácií. Takže zrhnieme si to - dobíjač baterky zvukom, solárnou a veternou energiou, našla som dokonca takú, ktorá reaguje na ruky, toť ďalšia habaďúra. Strašne vtipné, keď čakáte, že zafúka vietor - a či to bude dobíjať:-) Zhltla som to aj s navijákom:-) "Ale veď to musí fungovať, keď to je tam napísané..", hovorila som mojim človečinám z It sveta. Oni sa len pousmiali a nechceli uveriť, aké habaďúry existujú. "To kde si našla prosím Ťa?", pýtali sa s úsmevom. Noo ja som ani nehľadala, iba som na to "natrafila". Áno, to všetko je reálne - ale za iných podmienok. Spolieham sa však na to, že niekoho osvieti, zasvieti mu tá zázračná kontrolka - a tieto zázračné telefóny budú časom schopné fungovať na dobíjanie iným spôsobom... Budúcnosť,..???

Medzi jednoznačne top aplikácie, ktoré nachádzajú svoje využitie - radím snimánie jednotlivých fáz spánku. Je to jedna z aplikácií, ktorú naozaj využívam. Funguje to takto - položíte si telefón na matrac, neďaleko svojho tela, naklikáte si alarm - predbežný a približné snímanie periódy zobudenia. Sú tam veľké možnosti zvukov a zobudíte sa naozaj príjemne. Prvé noci boli vtipné. Skôr ja som sledovala aplikáciu, ako ona mňa. Potom som zistila, že telefón nemôžem mať príliš ďaleko:-) Vtipnéééé.... Dobré je to v tom, že  aplikácia Vám ukáže spánkové rezervy. A na grafe sa zobrazí v akom čase ste v hlbokom spánku - čo je tiež použiteľné pre tých, ktorí majú problémy so spánkom a nevedia si rady. Treba len vystihnúť tú svoju spánkovú fázu.. Odporúčam:-)

Ďalšia použiteľná aplikácia je výučba jazykov. Jednoznačné prednosti má speeker, kde sú nahovorené frázy, ale nielen to. Po nahovorení fráz je možné viesť dialóg. Ak nevyslovíte príslušnú frázu dobre, speeker Vás na to upozorní. Môžete sa učiť odposluchom. Je to jedna z aplikácií, ktorú si oplatí aj kúpiť. Možnosti výučby jazykov sú naozaj rôzne. Treba len vyskúšať- čo Vám vyhovuje.

Maturita. To je taktiež využiteľné. K dispozícii sú všelijaké odbory a testy.

Festivaly a koncerty. Denne používam. Nakliknete lokalizáciu a máte prehľad o tom, čo sa deje. Odporúčam.

Kompas. Zaujímavá aplikácia. Využiteľné...

Dôležité dátumy. Aplikácia ukáže kto má meniny a upozorní na mená, ktoré sa nachádzajú vo Vašom telefónnom zozname.

Aplikácia pre bežcov. Nevýskúšané. Otestujem, keď sa oteplí:-) Ukazuje počet kalórií, km, mapu. Malo by byť veľmi užitočné... Dávajte si však pozor - akú si inštalujete. Vyskúšala som naozaj veľa. Keď ležíte na posteli a ste na 27 km - tak to využiteľné nebude..

Aplikácia na horoskopy. Suuper. Ukáže Vám podrobný graf, planéty a ich postavenia. Zadáte dátum narodenia, súradnice, presný čas - a je to.. Veľmi použiteľné. V spoločnosti svojich priateľov môžte robiť horoskopy. Faaajn:-) Dávam plus.

Pozorovanie hviezd a súhvezdí. Ďalšia zábavka:-) pre fanúšikov astro sveta:-)

Dlhšia životnosť batérie. Využiteľná aplikácia, ktorá ukazuje, čo všetko máte zapnuté a koľko percent batérie spotrebúvava daná aplikácia.

Niečo som zabudla??????

Kardiograf. Zábavka. Osníma Vám prst a odpočíta pulz. :-) Fungujee..

Joga, recepty, x cvičení a popisov s odpočítavaním. Editor fotografií sa vždy hodí, tak ako aj praktické počasie. Jáááj, vyskúšala som ich mnoho, kým som prišla na to, ktoré je fajn!

Aplikácie. Nájdete tam všetko. Prakticky čo len chcete a nechcete. Časom som niektoré naozaj odinštalovala. Po istej dobe ma svet aplikácií prestal baviť. No chválabohu - už som sa zľakla, že som sa stala závislou:-)))

Ale pozor! Aby sa nestalo, že máte plný telefón aplikácií a prázdnu pamäť! Treba zvážiť, čo je využiteľné, čo nie. Čo je prínosom a čo použiteľné. A čo je habaďúrou - tak ako tie mnohé x nabíjania baterky. Časom možno výrobcovia vyrobia taký telefón, ktorý bude automaticky na solárnu energiu. Neverím, že to nie je možné...  Určite reálne.  Výrobcovia určite časom vyriešia aj dilemu nízkej spotreby batérie. Verím tomu. Do toho:-) Dovtedy.. si musíme pomôcť ako vieme. Spoľahnúť sa na elektrické dobitie. Do pozornosti dávam solárne nabíjačky. Hodí sa na výlety a dlhšie trasy. Nemám ešte odskúšané. Ale však - ja na to určite prííííííííídeeeeeeem:-)

Tak či onak - dávajme pozor - čo inštalujeme, svet aplikácií je pestrý, ale aj zradný....

Aplikácie stále pribúdajú. Stal sa z nich veeeľký biznis. Vraj je na svete nová aplikácia pre vodičov, ktorá upozorňuje na to, že vodičovi hrozí únava a mikrospánok.

A čo vy? Aké aplikácie využívate a na ktoré ste sa dali naopak "nachytať"??? :-)

Prajem veselú zábavu s Vaším mobilným Milášikom a svetom aplikácií...

Ps - nepreháňajte to a občas svojho Milášika vypnite...... Ako hovorí moja priateľka - "môj manžel sa oženil s mobilným telefónom":-) Dávajte si pozor! Aby sa to nestalo Vám. Všetko s mierou!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?