"Jáááj.. však vy ste žena do životaa!:-)"

Autor: Katarína Lorenčíková | 18.4.2013 o 13:50 | (upravené 18.4.2013 o 15:43) Karma článku: 8,26 | Prečítané:  929x

"Pani, môžem si odfotiť Vašu nohu?", znela otázka strašne navoňaného pána v autobuse. "A čo by ste s mojou nohou robili potom? Nie,.. ", nechápavo rozpačito pokrútim hlavou s mierne zdvihnutým kútikom na perách. "A prečo nie? Zaujímavá noha.. Koľko merajú Vaše nohy?", spýta sa pán premeriavajúc si ma od hora až po zem. Priznám sa, takú otázku mi ešte nikto nepoložil. A takáto otázka nezaujala nikdy dokonca ani mňa samotnú. Medzitým nastúpi pani, ktorá vyťahuje noviny. A zdalo sa.., že ich ide čítať. Po troch minútach sme všetci pochopili, že noviny neslúžia iba na čítanie. Hneď ako obrátila stranu na akéhosi "časopisového muža" - dala sa do trhania. Keď dotrhala - strašne sa začala smiať. "Super! Tak bude kľud asi, keď už dotrhala", hovorím si.. nasadzujem si pre istotu sluchátka, aby ma nerušil jej hlasný smiech. Ách jaj! Občas mám pocit, že sme blázni asi všetci! Loco! Každý iným spôsobom. Niekto chce fotiť nohu, niekto trhá noviny, niekto sa stratí v svojich svetoch ako ja, občas sa tak prevezie, či stratí do neznámych končín. Locosový svet bláznov!  Na pani "trhačku" - som sa potom prestala postupne sústrediť. Nuž ale dlho sme sa nenudili! Nastúpil akýsi ďalší exot:-) ..

Stretávam ho pomerne často. Má okolo päťdesiat rokov. Nosí tašku na kolieskach. Na tom by nebolo nič čudné. A čo ma na ňom zaujalo? Keď nastupuje do autobusu - hneď si nasadzuje na ruky sáčok. Je to asi nejaký potomok z rodu Monkovcov. Novodobý súčasný Monk! Nastúpi do autobusu, vytiahne svoj sáčok - až tak sa dotkne niečoho, čo pochádza zo sveta autobusu, ktorý nás vezie do Dračieho údolia - ako to volám ja. Aby sa nedotkol jednej z miliardy baktérií, ktoré sa vezú spolu s nami do Dračieho údolia Petržalky. Monk si potom starostlivo odloží sáčok do vrecka, hneď keď vystúpi - ho vyhodí. Autobus odchádza a s ním aj Monk. Moja cesta pokračuje...

A zase ten zvláštny típek, ktorý sa každého pýta rovnakú otázku - "A nie ste slečna Lucia?"... Neviem prečo, ale mňa sa to spýta vždy. Dokonca minule, keď som ho znovu zazrela a on mňa nie - normálne vstal a kráčal ku mne. Hovorím si: "Nie, to určite nie je on, určite niekoho zazrel iba.... a v tom sa ozvalo - "A naozaj nie ste slečna Lucia,..?" Áno, je to on! Taktiež jeden zo zvláštnych exotov, ktorých stretávam dosť často. Zaujímalo by ma, kto je tá záhadná oná Lucia. Nuž ale.. Ktovie, či je Lucia - pozitívny element v jeho živote, či naopak. A tak.. nebudem to riskovať!

Deň pokračuje... Píšem dôležitý mail. Pri jednotlivých slovách však urobím preklep. To preto, že robím 150 vecí súčasne! A niekedy sa Vám to vypomstí! Bolo to takto. Písala som vetu ako: "Prepáčte, mail sa pred tým asi neposral.. Hups! Neposlal predsa! Malo byť - Mail sa pred tým asi neposlal. Koľko zmení jedno písmenko!?  Dotyčného to však natoľko pobavilo a zaujalo, že odpisuje naspäť! No.. niekedy asi na seba treba upozorniť! Fauxpauxy - na to som vždy mala talent. Odpisujem oteckovi môjho žiaka na sms správu. Konečné slová znejú - "Prajem pekný slnečný sen!" A doparoma! Zase preklep! Ospravedlňujem sa dotyčnému. Oprava - Pekný slnečný deň! Dotyčného otecka to ale veľmi pobavilo! Aspoň že tak......

Po náročnom a vtipnom dni sa veziem domov. Mesto. Jeho atmosféra znova ožíva. Maličká Bratislavička zase začína pulzovať letným nádychom a sviežosťou. Terasy. Kaviarničky. Ruch. Užívam si lúče veľkého pána slnka Slnečníka a nabíjam sa energiou. Sledujem však, že pán, ktorý pred chvíľou nastúpil, vystupuje. Nič by na tom nebolo čudné - keby - nenastupoval naspäť! Divnéééé! Začínam sa cítiť zvláštne. Nesmiem sa príliš usmievať - aby si ma nevšimol. Sledujem ho v odraze okna. Ešte stále mám slnečné okuliare, aby som mohla pokračovať v mojom slobodnom pozorovaní. A naozaj! Urobí  to na každej zastávke. Vystúpi, potom nastúpi druhými dverami. Ale.. prečo to robí? Ách! Svet je divný! Všetci sme blázni.....

Nákup. Pri pokladni vysvetľuje cudzinec pokladníčke, že je to jeho taška a že nákup chce zabaliť. Ona - mu opätovne vysvetľuje, že áno.. - a síce je to jeho taška, ale.. nákup si musí zabaliť predsa skrátka a jednoducho On Sám a bodka. On ale s veľkou vytrvalosťou železného muža a s kľudom Angličana - čaká, kým mu to ona zabalí. A ona zase vysvetľuje - "Your packet,.. a to si musíte zabaliť", - lebo ďalej už po anglicky nevedela dokončiť vetu. Všetci pohrúžení do nákupov čakajú, ako sa toto celé vyvinie. "No asi sa nedohodneme", hovorí pani pri pokladni. A dokonca.. Už ani nie je nahnevaná a prijíma celú túto situáciu aj ona úsmevne. Trpezlivo mu balí jeho nákup do tašky.

Cesta domov. Dnes ma už nič neprekvapí. Alebo áno? Prisadol si pán. Tmavá bunda, zaujímavé oranžové topánky, okolo 60 rokov, sympaticky oblečený farebne. Ja som to vedela, prehovorí! "Ja Vám to musím povedať. Jáááj, však vy ste žena do života! Také pekné oči! No a to oblečenie. Veď to je aké dielo! A vy...", .. Už som sa bála, čo sa spýta. "Vy chcete ostať tu v tejto spoločnosti..? Nejdete do zahraničia? Jááj, taká žena do životaaaa.. A však, ja keby som mal menej. Ajaj, no hneď by som Vás oslovil. No áno, aj teraz som Vás oslovil, ale však pozrite sa na mňa, starý som. Ale.. prečo takí zdatní muži tu čo sedia nič nepovedia..? Pane, vy napríklad.... Alebo vy,.."

Noo,.. a bolo. O zábavu postarané! Viete si to predstaviť? Ja už áno! :-)

"Pozrite sa na tú spoločnosť.. Však to je hrôza - kam sa to posúva! A vy.. taká žena do životaaaa... Hneď by som išiel preč na Vašom mieste,.. No a prepáčte, že som Vás otravoval. Ale musel som Vám to povedať - však ste taká žena do životaaaaaaaaaaaaaaa! Majte sa a  pozdravujem manžela....", rozlúčil sa úsmevný chlapík, ktorý ma veeľmi pobavil. Nepochybne - sa pobavili aj všetci spolucestujúci v električke číslo 4. Pozdravujem ich!:-)

A hlavne.. Pozdravujem toho pána, ktorý mi nezabudol ešte pri odchode  zakričať onú pamätnú vtipnú vetu: "A nezabudniteee, však ste takááá žena do životaaaa..":-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?