Dvojité životy...

Autor: Katarína Lorenčíková | 31.5.2013 o 10:18 | (upravené 31.5.2013 o 11:42) Karma článku: 6,24 | Prečítané:  549x

Zo začiatku to bola pre Máriu hra. Stalo sa to jeden podvečer, kedy sa zdalo, že jej život zase nabral trošku akéhosi pokoja, usadenosti, chvíľkového šťastia. Možnosť voľby. Všetci ju napokon máme. Zmena života a emócií. Hm, udeje sa niekedy rýchlejšie, než by sme si mohli myslieť! Keď si jej partner na chvíľku odbehol von so psíkom, Máriu napadol tento nápad: pozrieť sa na maily, ktoré mal jej partner otvorené a ktoré - zabudol zatvoriť pri svojom odchode. Prišla myšlienka: Čítať, alebo nečítať? Nechať ich celé tak na obrazovke? A tak si iba na chvíľu sadla k počítaču a v krátkom čase preklikala celú jeho poštu. Zistila tak závažné skutočnosti, ktoré sa jej výrazne dotkli a zmenili jej život.  V tom čase mal už jej partner tri profily na zoznamke. Niektoré adresy si zapamätala. A niektorým ženám v krátkom čase napísala. A nielen to. Ona - si vytvorila taktiež profil, kde mu pod iným menom začala písať. Tak vlastne zistila, o čo mu vlastne v profiloch ide, koho hľadá, atď.. Že nereálne? Bohužiaľ, sklamem Vás - tento príbeh je skutočný a úplne reálny, trošku absurdný, predovšetkým smutný.. Priniesol ho život vo svojej celej absurdnosti, pestrosti, ... Aj takto niekedy žijeme!

Máriin život sa touto udalosťou dosť výrazne zmenil. Vznikli dva svety. Jeden skutočný - ktorý prežívala so svojim partnerom, ktorý ju už v tom čase požiadal o ruku,... a jeden virtuálny - ktorý zažívala, keď sa ich príbehy prepletali písmenkami. Zo začiatku - áno, priznala to - bola to hra! Časom sa však Mária začala v tejto absurdnej hre zamotávať a  informácie, ktoré mala - akosi nesedeli s reálnou skutočnosťou. Skutočnosť... Existuje vôbec nejaká? Alebo všetci iba hráme akési svoje hry a nosíme masky?

Po pár rokoch spolužitia vedela s istotou povedať, kto je jej partner. Aspoň si to myslela. Vedela, čo má rád, čo nenávidí, čo miluje. Vedela to naozaj? Naozaj ho poznala? Touto udalosťou sa všetko od základu v jej doterajšom živote zmenilo. Myslela si, že jej život sa uberá dobrým smerom. Ideálny domček sa však v jeden podvečer zrútil. Všetko, o čom si myslela - že je to tak ako to je - nadobudlo iný ráz, iný závan, iný vietor. Obaja sa začali v absurdnej hre zamotávať.

V podstate - žili dvojitý život. Raz povedala: "Akoby on nebol on a ten druhý z virtuálneho sveta - bol niekto iný... príťažlivejší, zaujímavejší. Tiež by som sa zamilovala doňho cez takéto písmenka."  Psychologická hra? Mária sa začala hrať s informáciami, s virtuálnou realitou, vo svojich profiloch taktiež prifarbovala informácie. Iba chvíľku sa na tom zabávala. Nemohla som tomu dlho uveriť - že niečo také je vôbec možné. Že sa môžu takto navzájom dvaja ľudia klamať...? Ale ona oponovala a často hovorila: "Ja ho veľmi milujem,.. Chcem zistiť, čo mu chýba, čo hľadá. Čo pri mne nemá a prečo to vlastne robí,..??" Prenikala pod jeho kožu. Alebo aspoň - chcela prenikať. Chcela zistiť prečo to urobil? Denne si vedľa neho líhala, ale takúto otázku si títo dvaja ľudia nikdy nepoložili.......

Časom sa však Mária v tejto divnej hre už necítila dobre. Pociťovala úzkosť a začala kontaktovať ženy, ktoré kontaktoval jej partner na zoznamkách. Časom vedela presne, čo hľadal, koho kontaktoval, aký tip žien vyhľadával, s ktorými sa stretol, kto sú tieto ženy. Nevedela však jedno - prečo to urobil??? Zúfalstvo. Tu sa už osudy začali inak zamotávať, prepletať do splietaníc, ktoré sa ťažko rozmotávali. Zrazu vznikali ešte divnejšie a absurdnejšie situácie, kde sa len ťažko dalo hovoriť o láske. Vznikali uzly, ktoré sa ťažko rozmotávali a doteraz nerozmotali. Pár ľudí si uvedomilo, čo sa všetko v krátkom čase stalo, možno napravilo svoje zmätené vzťahy, pár bytostí si priznalo, že kráčali zlým smerom, možno pár bytostí sa presvedčilo o tom, že sú naivné duše, ktoré opäť niekto oklamal........... pár ľudí sa poučilo - čo všetko znamenala táto hra..........

Niektoré ženy - s ňou prerušili kontakt a zľakli sa jej. A niektorým ženám - napadla ešte iná myšlienka - kontaktovať jeho - Máriinho partnera - a zistiť, kto vlastne dotyčný človek je...?  Čo vlastne týmto všetkým sledoval, keď mnohé ženy klamal?  A zase iba išlo o ďalšie hry. Takto hra pokračovala  s ďalším ublížením iným osobám. Kruh. Už nešlo iba o dve zranené ľudské bytosti. Hra sa začala dotýkať aj iných duší, ktoré boli týmto všetkým dostatočne zmätené.... Tento muž im vstúpil na krátky čas do ich života.  Táto žena - zmiatla touto hrou ostatné bytosti.

A hra sa ešte neskončila......

Takto žijú dvaja zranení ľudia naďalej. Dvojité životy.

Ona-  s ranami na duši - že žila v úplnej ilúzii, pribudli ďalšie jej  dva profily na zoznamke - kde komunikuje vlastne so svojim reálnym skutočným partnerom denne ako niekto úplne iný.... pod zástierkou hry, klamstva, možno zvedavosti a hnevu.

On - vo svojej ilúzii, že jeho partnerka o ničom nevie - neskutočne rád, že sa môže nachvíľku rozptýliť a zahrať svoj šach mat v písmenkovej podobe.

Kto má mat? A kto vlastne vyhral? Existuje v tomto prípade vôbec nejaká pravda? Výhra? Skutočnosť?

Tento príbeh je zamyslením - ako žijeme.  Zoznamka - anonymita, liečenie duší, zbližovanie, zúfalosť, nakoľko sú ľudia na takýchto stránkach úprimní?

Písmenká... sú veľmi zradné. Dokážu priniesť eufóriu, naplnenie, ale aj obrovské rany na duši.  A ktovie..... či len na tej Vašej duši. Koľko takýchto podobných príbehov sa deje denne? Nakoľko si ľudia vedia otvoriť srdce pre toho druhého človeka, s ktorým zdieľajú život?

Jedna udalosť zmenila dvom bytostiam životy. A nielen im.

Čo by sa stalo, keby Mária maily neprečítala? Žila by naďalej vo svojej blaženej istote? V ilúzii? Zažívala by svoj dokonalý Matrix a bola by šťastná? Alebo by si to aspoň myslela, že je.... šťastná?

Vzťah - celoživotná cesta. Dôvera. Odovzdanie. Splynutie. Láska, spriaznené duše - všetci ich hľadáme. Každý máme určitú predstavu. Každý tú svoju. Inú. Hľadanie - najskôr seba samého, prostredníctvom lekcií, možno zrkadla, ktoré nám nastavujú denne ľudské bytosti. Hľadanie - spriaznenej bytosti. Predstava. Očakávanie. Dobrodružstvo? Príbehy. Lekcie. Poznania. Pády. Pozdvihnutia. Skúsenosti....

Aj takéto príbehy nás formujú. Privádzajú k otázkam....

Čoho všetkého sme ako ľudia schopní?

Kam sme schopní zájsť?

Koľko ľudských bytostí vstúpilo do tejto hry?

Absurdné, ale žiaľ skutočné.....................................

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?