"Béďo",.. budeš nám chýbať,.. (Spomienka na Jozefa Bednárika)

Autor: Katarína Lorenčíková | 25.8.2013 o 15:55 | (upravené 25.8.2013 o 18:38) Karma článku: 6,05 | Prečítané:  757x

Jozef Bednárik. Veľký to zjav slovenského divadla! Malý človiečik s veľkým srdcom a zanietením pre umenie,.. Človek plný humoru a nápadov, ktorý  obohatil svet umenia svojim rukopisom. Večný optimista so zázračnou predstavivosťou, ktorý rozdával veľa energie, nevyčerpateľného humoru a lásky. Jeho domovom bolo divadlo. Áno, stotožňujem sa s názvom "Cherubín divadla", ako Jozefa Bednárika nazval Ľubomír Belák -  veď Jozef Bednárik  to jednoducho na javisku vedel! Dostal veľký dar.  Ako píše Ľubomír Belák vo svojom blogu - "Aj keď človek od prírody nedostal dar lietania, poniektorí z nás na to, aby sa dostali vysoko do nebies, nepotrebujú ani krídla..." Nuž čo, nečakali sme, že nás Jozef Bednárik  takto "dostane" a jednoducho si takto rýchlo zmizne do iných svetov. Správa o smrti Jozefa Bednárika hlboko zarezonovala v umeleckom svete. A "Béďo" zrazu zmizol:-( Len tak. Znenazdajky. Jeho náhly odchod vyvolal šok,......... Ako píše herečka Magda Paveleková: .....

"Vtipný Jožko nám to urobil naschvál, on nás všetky staré herečky predbehol. Pritom on bol taký slušný, on mal strašne rád staré dámy, nikdy na nás nekričal, keď sme niečo nepochopili on to ešte raz v kľude vysvetlil. Na ostatných reval, kričal, rozčuľoval sa, on bol život sám, ale na nás bol úžasný, tolerantný a kamarátsky. A teraz toti urobí, že nás takto predbehne? Patrí sa to?Som urazená a ja si to potom v nebíčku s ním vybavím...", dodáva Magda Paveleková .. (uverejnené v čas.sk)

S Jozefom Bednárikom mám milú príhodu. Raz sme sa zrazili pri Starej tržnici. Aj on, tak ako aj ja - ťukal do svojho mobilu. Prááásk! A bolo!  Oba mobily spadli na zem k bezdomovcovi, ktorý sa ako vždy rozprával sám so sebou a sem tam oslovil okoloidúcich. Bolo to komické. Pozreli sme sa na seba - ja zo svojej výšky 180 cm a on zo svojej.. Starostlivo ma premeral od päty po hlavu. Mierne zmätený, zato iba chvíľku nahnevaný - ale skôr sám na seba ,.. mal na sebe jednu zo svojich šálov, ktoré s obľubou nosil. V taške nákup.. a na tvári po chvíľke obrovský úsmev. Pohľad nám padol na bezdomovca, ktorý ho spoznal.

Opitý bezdomovec pri Starej tržnici, držiac fľašu vína - povedal toto: "No a vidíš Jožo... ja vôbec nemám mobil... To je všetko čo mám", a ukazoval na pár fliaš vína. Na to "Jožo" dodal: "Pravdu máš, pravdu máš, veľa máš, ani nám žiaden netreba!"

Jozef Bednárik. Človek plný lásky a humoru na Cherubínskych krídlach náhle odletel...

Jeho rukopis je navždy zapísaný v divadelnom svete umenia......

Odišla jedna z najvýznamnejších postáv slovenského divadla........

A bude nám chýbať...

http://www.youtube.com/watch?v=rvb__FyoLKg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?