Projekt Nového priestoru s Dance Theater Chang..

Autor: Katarína Lorenčíková | 17.9.2013 o 20:56 | (upravené 18.9.2013 o 9:15) Karma článku: 1,06 | Prečítané:  220x

Tanečný projekt Nového priestoru "Brat" má byť zrealizovaný už za niekoľko týždňov. Stále však na uskutočnenie predstavenia chýbajú financie, aby sa juhokórejské tanečné divadlo mohlo predstaviť na Slovensku v plnej kráse.. Cieľom  projektu Nového priestoru je uskutočniť koncom septembra tanečné predstavenie juhokórejského tanečného divadla Dance Theater Chang. Prenesieme sa do života rodiny, kde majú postihnutého chlapca, to všetko sa deje na pozadí kontextu kórejského kultúrno - sociálneho vnímania. Určite sa Vám stalo, že ste  pri pohľade na postihnutého človeka odvrátili svoj zrak a cítili sa zvláštne......? Snahou tohoto predstavenia je odstrániť tento zvláštny pocit, zamyslieť sa nad životom postihnutých ľudí. To všetko v umeleckých obrazoch, kde sa tanec stáva dôležitým komunikačným kanálom emócií, zmesou pocitov, nálad, pestrosti a rôznorodosti tajomného duševného sveta... Podporte Nový priestor a príďte sa "stratiť" do emocionálneho sveta na predstavenie "Brat", kde sa mohutný duševný emocionálny svet otvára viac ako inokedy. Choreograf Namjin Kim Vás o tom určite presvedčí.. Stačí sa ponoriť do jeho umeleckých obrazov a otvoriť sa novým emóciám..........

Namjin Kim je juhokórejský tanečník, ktorý sa vrátil na svoju domácu pôdu v roku 2006 - po 12 - ročnom cestovaní  Európou. V tom čase vznikol jeho vlastný súbor - Dance Theater Chang. Pred abstrakciou uprednostňuje realistický a vecnejší koncept, kde pridáva hrané prvky, to všetko so snahou lepšie prepojiť umelca s publikom.

O predstavení....

„Môj jediný milovaný brat Sung Goog je postihnutý. Už od útleho detstva sme si boli blízki ako súrodenci ale aj najlepší kamaráti. Až o niečo neskôr som zaregistroval zvláštne pohľady, ktoré sa na nás upierali vždy, keď sme šli spolu s bratom von. Časom prišlo pochopenie, že dôvodom pohľadov je Sung Goog a odvtedy som bol zahanbený, že som jeho bratom. Vždy, keď som sa na neho pozrel, cítil som zúrivosť. Sklamanie zo seba a pocity ľútosti voči bratovi zmenili moje správanie, začal som byť násilnickejší a svojho brata som bil a ponižoval.

Napriek môjmu správaniu, môj malý brat na mňa nikdy nehľadel s nevôľou a ani raz nekričal ... Tieto dni, keď som toho ešte veľa nechápal.... Neviem si ani predstaviť všetku bolesť a jazvy, ktoré som mu mojim správaním spôsobil.

Dnes som starší a vyzretejší a keď na neho hľadím... Môj malý brat Sung Goog sa na mňa stále díva svojimi priezračnými nevinnými očami...visí na mne...

Vo svojom predstavení Vám porozprávam príbeh o svojom milovanom bratovi Sung Goog.“ Kim Namjin, hlavný predstaviteľ."

http://www.youtube.com/watch?v=fDcfVXK1XQc

Ako vo väčšine prípadov - na realizáciu tohoto projektu chýbajú finančné prostriedky. Na umenie - sa žiaľ - na Slovensku čoraz viac a viac zabúda.

Nový priestor je nezisková organizácia, ktorá propaguje tanečné umenie - hlavnou úlohou je dať priestor tanečnému vzdelávaniu vo všetkých úrovniach, podporovať a živiť slovenskú tanečnú kultúru, podporovať umelecký výskum a inovatívnu tvorbu. Nejde teda len o študentov a aktívnych umelcoch - ale aj o širokú verejnosť, kde sa tanec stáva komunikačným kanálom  a  spojením s vnútorným svetom.

"Predstavením „Brat“  prekročíme spolu bariéru do ich intímneho sveta a cez emóciu tanca môžeme pochopiť bolesť, útrapy ale najmä lásku takejto rodiny."

O čo ide?

"Nechceme sa donekonečna vyhovárať na Ministerstvo kultúry, že náš projekt nepodporilo. Hoci už po druhý krát sa tak stalo. Napriek ročnému úsiliu, ktoré vkladáme do vybavovania medzinárodnej spolupráce je samotný projekt ohrozený. Nechceme Kim Namjinovi povedať len: „Prepáč, nevyšlo to, nepodporilo nás Ministerstvo kultúry“. Obzvlášť preto, lebo predstavenie „Brat“/Brother  je krásne ľudské predstavenie tohto juhokórejského tanečného súboru s názvom Dance Theater Chang.

Radi by sme sa Vám za vašu podporu odvďačili a tak by sme Vám radi darovali lístok na prestavenie v prípade, že máte o neho záujem. Stačí, ak pri darovaní aspoň 16€ napíšete komentár, že máte o lístok záujem. Samozrejme, lístky môžme poskytnúť len do naplnenia kapacity sály."

http://dakujeme.sme.sk/vyzva/755/predstavenie-bratbrother--dance-theater-chang

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?