Ako v Bratislave "skapal pes"...

Autor: Katarína Lorenčíková | 2.1.2014 o 15:13 | (upravené 2.1.2014 o 16:10) Karma článku: 7,95 | Prečítané:  1934x

"Tak takto som si to nepredstavovala", zahlásila moja kamarátka. Spoločne sme sa rozhodli, že strávime Silvester v Bratislave, keďže sme hneď na druhý deň mali spoločný koncert. A naozaj, mohli sme radšej ostať doma! Chceli sme vidieť ohňostroj a užiť si zábavu. Z bratislavského programu sme boli však dosť sklamané. A nielen to! To, čo sa dialo v uliaciach Bratislavy, sa dalo skôr považovať za devastáciu mesta - ako na oslavu. Už v autobuse, ktorý viezol ľudí niečo cez 23.15 hod. - sa diali všelijaké veci. Nastúpila dosť agresívna skupina asi 15 - 16 ročných mladých ľudí. Keď im pán autobusár nezastavil na jednej zo zastávok - začali sa agresívne pretláčať. No môžme hovoriť o veľkom šťastí, že v tejto tlačenici sa nič nikomu nestalo. Všetci mali totiž v ruke fľašu alkoholu. Už som si predstavovala katastrofický scénar, ale chvalabohu - nikomu sa nič nestalo. S tou istou skupinou sme zase mali dočinenia v meste. Jednoducho - sme mali na nich "šťastie" - alebo skôr smolu. Keď začali padať rozbité fľaše - rozhodli sme sa, že pôjdeme inou cestou. A už vtedy sme zauvažovali. Nevrátime sa domov? A veru .. mali sme! Bratislava nás svojim programom neohúrila, hlavné mesto Slovenska!

Naozaj dobrý program poskytla skupina Para. Ibaže ľudia sa akosi nebavili. Jediní, kto nás oslovovali - boli cudzinci, ktorí si to vedeli takpovediac užiť. Pousmiali sme sa, že .. Slováci sa asi nevedia baviť bez alkoholu - keďže na Hlavné námestie ste sa s fľašou alkoholu nedostali - pre kontrolu. A bolo sa na čo pozerať! Veď skupina Para ponúkla známe hity ako Som abstinent, či Žena.. Chlapci, ste naozaj dobrí! Pochvala!  Pristavili sa Číňania, Angličania, akýsi Češi. Spoločne sme si zapriali ten Happy New Year! Američania sa dokonca pýtali na názov skupiny, na ktorej sa tak senzačne bavili! Len škoda, že väčšina ľudí iba stálo v dave a nevedelo si akosi zábavu užiť okrem cudzincov.

A škoda, že mesto Bratislava - nevedelo urobiť program po polnoci. Dosť veľa ľudí tak ostalo sklamaných, že nič nedasleduje. Však jasné! Veď bol ten Silvester! Či by to bola ľudová veselica, či by to bol jazz, či latino - asi by to bolo v tej chvíli nepodstatné - lebo sa väčšina ľudí chcela zabaviť.

Navyše, mnoho bratislavských podnikov bolo po polnoci zatvorených... Zaváhali sme, že kde sme sa ocitli? Čo je toto za kultúru? Je tu ešte nejaká? Ostala tu nejaká kultúra?  Metropola Slovenska - ak sa tak dá vôbec nazvať - neponúkla nielenže turistom program po polnoci, väčšina podnikov a reštaurácií bolo zatvorených.

Niet kam ísť, niet sa kde zabaviť. Hlavné mesto Slovenska nás veľmi sklamalo. Agresívni mladí ľudia, ktorí si dali dostatočné množstvo alkoholu - už zrejme nepotrebovali ani kávu, ani zábavu. Stačila im vlastná zábava. Len my ostatní sme ostali sklamaní........

Keďže sme uviazli v tlačenici, do ďalšej sme sa dostať už nechceli - pre agresívnych ľudí, ktorí narúšali pokojný Silvester - prijali sme fakt, že ohňostroj jednoducho neuvidíme - pre vlastnú bezpečnosť. Pripili sme si s cudzincami a zaželali Šťastný Nový rok! Ešteže naši činski susedia opodiaľ mali svoju pyrotechniku. Aspoň nám na druhej strane námestia - urobili ich ohňostroj! Jazykové bariéry zmizli a chvíľku som mala pocit, že všetky slová sú zbytočné.. Naozajstnú zábavu sme si užili na skupine Para! A nenechali sme si ju už nikým a ničím pokaziť.........

Ostala už iba jedna otázka..  Kam smeruje Bratislava? Stáva sa nekultúrnym mestom, kde na nič už nie sú peniaze a kultúra je kdesi úplne poslednou priečkou? Už sa to odráža na mladej generácii. Chceme to zmeniť, alebo nie?  Prečo v Bratislave po polnoci bolo väčšina podnikov zatvorených? Hlavné mesto Slovenska - by malo po polnoci žiť!  Pulzovať životom, energiou, zábavou. A naozaj - nebolo kde si dať ani kávu.

Unavené, ale chvalabohu - celé:-) sme odohrali Novoročný koncert. Po koncerte, ktorý sme absolvovali na Nový Rok - pre rakúske publikum, prišla jasná odpoveď...........

Happy New Year - už nie budúci rok v Bratislave!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?