Trio Fatal oslávilo svoje prvé narodeniny!

Autor: Katarína Lorenčíková | 3.4.2014 o 23:23 | (upravené 4.4.2014 o 0:36) Karma článku: 3,26 | Prečítané:  268x

Už ani neviem,.. ako to celé vzniklo v našich hlavičkách makovičkách. Všetko to začalo zvláštnymi motívmi Astora Piazzollu, ktoré.. sa nám postupne všetkým trom vrývali do duše. Motív za motívom.. téma za témou.. všetko to akosi prirýchlo začalo splývať s našimi životmi, akosi prirýchlo nám to všetko prirástlo k srdcu. Ale nakoniec.. Všetko to.. začalo omnoho skôr - keď sme ešte stále váhali a hľadali tretiu ľudskú bytosť. Pamätám sa na časy, keď som sa prehŕňala jednotlivými nahrávkami Astora Piazzollu, nedali mi spať. Hudba je zvláštna.. Nenechá Vás ľahostajným. Niekto,akoby sa prihováral tou svojou zázračnou hudbou, ktorá sa mi postupne začala vrývať do duše. Je to.. akoby ste zrazu rozpoznávali niečo v podvedomí svojej duše - prostredníctvom hudby. Hudby, ktorá sa Vám zrazu stane neskutočne blízka.. Až natoľko - že začnete s ňou splývať. Začnete v nej plávať.. Niekedy sa topiť v hlbočine, inokedy sa potápať v eufórii blaženosti a rozkoše. A nie je iná cesta! Jednoducho - ak raz v sebe máte toto nastavenie - nenechá Vás to spať. Môžete to na chvíľku umlčať! Rozhodne sa to však nevypláca! Lebo Vaša duša hneď prehovorí. Isté je, že Trio Fatal oslávilo nedávno 1. narodeniny!

Za ten krátky čas sme odohrali množstvo koncertov. Momentálne pripravujeme nové Cd. Stále máme množstvo nápadov, ktoré sa postupne snažíme realizovať. Robiť na Slovensku akékoľvek umenie - je dnes odvážny počin. Či už je to film, divadlo, hudba, výtvarné umenie - vo všetkom je to asi snáď rovnako náročné.  Na nič nie sú peniaze a kultúra je zdá sa -  tou poslednou  kategóriou na Slovensku, kde pernamentne na nič nie sú finančné prostriedky.

Každopádne - to všetko je dávno umelcom známe a nič pre nich nové.. Občas to človeka predsa len rozosmutnie, inokedy nahnevá, inokedy zase zocelí - veď čo sa dá robiť - taká je momentálna situácia na Slovensku.

Čo znamená pre nás hudba? Čo znamená pre nás Projekt Fatal?  Hudba je pre nás niečo, čo nám dáva zmysel, čo nás napĺňa, čo nám dáva krídla.. Je to akýsi tajomný kľúč do zákutí duše, tajomný kód, šifra. Každý tón je akousi vibráciou.. Keď sa vibrácie začnú spájať a začneme ich postupne pretvárať do našich nápadov - vznikne zrazu tajomná mozaika, kocka po kocke zrazu dáva obrázok, vznikne jednoducho niečo - čo už je vlastne mimo nás. Stávame sa iba akýmsi kanálom, cez ktorý je daný program (nápad, myšlienka, hudba, obraz, skica,.) realizovaný........

Vzájomne sa obohacujeme. Vzájomne sa učíme. Inšpirujeme. Rastieme. Nastavujeme si zrkadlá a tvoríme spoločnú mozaiku. Projekt Fatal uzrel svetlo sveta koncom roku 2012. Naša umelecká činnosť začala v marci 2013. Nevybrali sme si cestu komercie, táto hudba je  na Slovensku ešte stále tak trochu špecifická, prakticky sa nedá zaradiť do žiadneho šuflíka. Astor Piazzolla sa snažil vo svojej hudbe napredovať naozaj celý život. Snažil sa rozvíjať, priniesť neustále niečo nové - možno aj napriek dočasnému neprijatiu publika. Jeho hudba sa naozaj nedá zaradiť do žiadneho šuflíka. Obsahuje prvky jazzu, ale jazzom nie je, tak isto sa nedá zaradiť ani do kategórie vážnej hudby. Ale to vedel aj samotný Astor Piazzolla, ktorý nakoniec  celý život hľadal niečo nové, pretváral staré argentínske tango do tej svojej podoby. A o to sa usilujeme aj my! Priniesť jeho hudbu - do tejto hudby však vniesť aj závan tej našej inšpirácie a našich nápadov, našej energie - lebo o  tom je tvorivý proces!

A tu sú naše začiatky.....

https://www.youtube.com/watch?v=Ybr5TJjmu2A

A tu zase.. mierny experiment.... Jedna z novšich produkcií - naša spolupráca s tanečným divadlom Elledanse:

https://www.youtube.com/watch?v=Q0icRQzar-w

Hudba - to je beh na dlhé trate, celoživotná púť, ktorej.. keď sa už raz oddáte.......... sprevádza Vás po celý život. Veď ako hovorí samotný A. Piazzolla: "Hudba je viac ako žena, pretože so ženou sa môžete rozviesť, s hudbou však nie. Keď sa raz oddáte hudbe, stane sa Vašou večnou láskou, ktorá Vás bude sprevádzať celý život - až do hrobu",..

Trio Fatal Vás týmto pozýva na náš ďalší koncertík - tentokrát v Dunajskej Strede.

Tešia sa na Vás tri zanietené fatalky - Ivana, Ana, Katarína:-)

Do skorého fatalovania:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?