Obed pod muškátom..

Autor: Katarína Lorenčíková | 9.5.2014 o 12:54 | (upravené 9.5.2014 o 15:03) Karma článku: 1,51 | Prečítané:  302x

Jedna malá mačka.. a dieťa. Dieťa napodobňovalo mačku. "Vstaň Natálka,..", volala na malé dievčatko jej mama. Ale čoby! Veď dieťa bolo fascinované mačkou! Mňaaaaau! Mačky sú záhadné tvory! Nepotrebujú až tak prítomnosť človeka, sú nezávislé, samostatné, ich pohyby sú mäkké.. Jedna menej ochotná unavená čašníčka, ktorej na tvári bolo vidno únavu. A my. Moja láskotnica - a ja - na dobrom obede. Náš obed začína internetovým jedálnym lístkom - už doma. Starostlivo si preštudujeme najskôr všetky jedlá. "Lásička, čo si dáš na obed dnes? Tipujem to na rebrá,.. alebo grilované kura?".. spýta sa ma môj priateľ s úsmevom. "A ja to tipujem zase na grilovanú zeleninku, čo k tomu..? Zemiačky? Alebo rizoto s cuketou?", spýtam sa zase na oplátku ja. "Čítaj láskotka, čo dobré majú..", odvetím ja, zatiaľ  sa začnem už chystať. Lebo povedzme si - trvá mi to dlho! Môj priateľ už stojí vychystaný v bunde, zatiaľ čo ja ešte pred zrkadlom zapletám vlasatky do akéhosi vhodného účesu. "Láska, 12:30 odchádzame..", upozorňuje ma. Tak si je istý, že - dlho na mňa čakať nebude. "U Teba ani to, že si obutá nič neznamená..", smeje sa. A má pravdu!!!

Tak. Keď máme internetový jedálny lístok prezretý od A - po X - od grafiky, cez všetky niekedy gramatické chyby v jedálnom lístku - nastane rezervácia a potom už iba... Nasávanie emócií a spoločný čas strávený pri dobrom jedle. A nové príbehy:-) Niekedy spolu nadávame, niekedy sa spolu smejeme na absurdných príhodách z reštaurácií.. A potom už iba vznikajú nové príbehy, ktoré.. len tak hocikde nezažijete!

Takže.. začneme z mojej strany. Opodiaľ sedí pani, ktorá má tričko s nadpisom: "Ľuďom j..e" A na tom sa asi zabávame najviac:) Neskôr prichádzajú dvaja ľudia unavení z turistiky.. Slnko krásne hreje a tak sa obaja dobíjajú slnečnými lúčmi. Spoločnosť im robí na chvíľku krásna mačka. Nazvali sme ju - Hortenzia:-) Ich úsmevy trvajú dovtedy, kým neprichádza čašníčka. "Počkajte si..", hneď ich schladí. Trošku mi to pripadá ako v našom zdravotníctve. Ale fráza "Počkajte si" - začína byť zrejme dosť aktuálna nielen v ambulancii:-)

Počkajú, počkajú - veď čo im iné ostáva! Kam by chodili, určite sa už dnes nachodili dosť... Pán mierne zdvihne obočie na čašníčku, ale ďalej sa ponára so svojou polovičkou do lúčov veľkého pána Slnečníka. Asi po 15 minútach, kedy im robí spoločnosť aj mačka Hortenzia -  sa pán zdvihne a povie: "Dosť bolo čakania, idem objednať!" Zakrátko im čašníčka prináša pivo a na tvári sa objaví ich spokojný výraz. Týmto dvom ľuďom naozaj stačí málo..  No to len mačka Hortenzia nič nedostala! Ale ona je trpezlivá. Zakrátko však  pochopí situáciu a mäkkými pohybmi plynulo prelabkuje k ďalšiemu stolu. A tam je čo pojedať!

"Spadlo Vám niečo?", pýta sa čašníčka pána, ktorý sa zdá, že niečo hľadá pod stolom, ale nedajme sa zmýliť! Hortenzia ho úplne opantala...... Chvíľku jej hádžu jedlo. Odchádzajú. No ale koľko jedla nechali! Uhaaa.. Aj Hortenzia by sa najedla! Všetky labky by si oblízala!  Niektorí ľudia nechajú po sebe abnormálne veľa jedla. Hneď vidno, kto si ako váži jedlo, či ním plytvá, alebo vie presne, koľko zje. No škoda, mačka Hortenzia by sa normálne prejedla z týchto zbytkov...

Odchádzajú. Dieťa plače. Chce sa hrať s mačičkou. Veď celý čas napodobňovalo mačacinu a už ho berú preč! Au! Trhá sa z náručia svojej maminky a kričí na celú reštauráciu: "Mačičku chceeeeeeeeeeeeeeeeeem!"

Tak,.. To by sme mali! Klapka, strih, bác... epizóda skončila!

Prichádza nová epizóda. Konečne! Moje pečené rebierka! Celkom dobré, aspoň to čakanie stálo za to! Iba škoda, že čašníčka nám zabudla priniesť šalát. Lepšie ako minule, keď nám namiesto dvoch porcií doniesli jednu a môj priateľ jedol s nožíkom, navyše nám doniesli úplne niečo iné, čo sme si objednali. My sme však boli takí hladní, že nám to naozaj bolo jedno! :-)

Rebierka. Dojedené.  Pán naproti mal tiež rebierka, dal si ich zabaliť, len mne akosi nič neostalo na zabelenie:-) Čo sa týka mäsa - som extrémistka.. "S mäsom, ani neviem kde som,.." Premiestňujem sa do orgazmického sveta mäsožravcov... a robím to veľmi rýchlo. Vypínam svet. Môj svet nachvíľu zastane, je to akoby niekto stopol záber vo filme:)

Celkovo.. dobré papanie. Mnoho zážitkov. Len tá naša slovenská obsluha - to je riadna katastrofa! No čo už! Začínam písať pomaly knihu.  Lebo - toto hocikde nezažijete! Sú to živé príbehy,.... ktoré - si postupne sami dotvárate...........

Vraj - "Nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili.." No čo ja viem.. Akési divné príslovie! No čo na to poviete? Veď pôžitok z jedla - strávený vo dvojici - to je čosi krásne........... A zakaždým vznikne nový spoločný zážitok!

Odchádzame. Čašníčka si síce zobrala akosi automaticky tringelt - no čo už! Nezbohatneme.. Taká je slovenská obsluha zrejme. Keď im zárobok nedáte, vyberú si ho samy. Niekedy pod zámienkou, že Vám nemajú vydať drobné.. inokedy sa už ani nepýtajú a deje sa to akosi automaticky. A pritom - si nepoložia otázku - Prečo im človek ten tringelt nedal,..?

Opodiaľ na nás kričí pán. "Najdôležitejšia je láska a prachy,... Heeeeeeeej, ľudia!", ... pozrieme sa na seba a konštatujeme, že - asi jednoduchá pravda:-) Koľko pravdy v tejto jednoduchej vete!

Príbehy ešte pokračovali! Ale to by bol tento blog príliš dlhý. Tak zase nabudúce:-)

Lebo taký bol náš obed...

Nazvali sme ho obed pod muškátom:-) keďže.. hneď pod nosom sa na nás usmieval jeden krásny muškát......

Želám všetkým papkáčom a papkačkám -  dobrú chuticu k jedlu a veľa veselých príhod strávených pri dobrom papaní:)

Veď naozaj - "Láska ide cez žalúdok"..

A to zaručene funguje:)

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?