O facke, dúhe a živote....

Autor: Katarína Lorenčíková | 12.5.2014 o 21:41 | (upravené 13.5.2014 o 7:17) Karma článku: 3,66 | Prečítané:  309x

Život je niekedy naozaj zvláštny! Chvíľku sme šťastní ako malé deti! Tancujeme životom! Chceme celému svetu vykričať svoje šťastie. "Hééééj, pozrite sa človečiny, veď život je krásny.." Všetko sa to s nami chvíľku točí..  A potom... Ako keby nám život opäť dal facku. Bác! Stane sa to presne symetricky v tej najväčšej istote! Niekedy sa mi zdá, ako keby sa niekto na nás z diaľky prizeral a facku presne načasoval. Alebo nie? Nasiakneme bolesťou až príliš rýchlo. Napijeme sa jej až do dna. A možno - aby sme nezabudli, ako chutí tá druhá strana! Možno, aby sme si viac vedeli vážiť radostné momenty. A možno.. To vôbec nemá dôvod! Hm.. Je to akási hra! Ak áno - veľmi nevyspytateľná a zradná! A síce.. V tej svojej nevyspytateľnosti ponúka svoje krásy a dobrodružstvá! Má to však pochopiteľne aj druhú stranu... Prsty sa mi samé šmýkali po klavíri. Nebola som schopná svoje myšlienky a emócie ukočírovať. Iba klavír rozprával. O nej.. Chcela tak veľmi zmeniť svoj život. Chcela  tak veľmi zmeniť smer, ktorým kráčala.. Chcela tak veľmi odísť zo Slovenska. Začať niekde inde. Od nuly. A keď sa to konečne stalo.. Stalo sa aj niečo iné. Jedno nevinné vyšetrenie ukázalo zrazeninu na mozgu.....

Po komplikovanej operácii - prestala rozprávať. Ako sa asi cíti človek, ktorý nemôže zo seba vydať slová, vyjadriť emócie? Tak veľmi chcela zmeniť smer cesty. Toto nikto nepredpokladal...

Facky.. každý ich raz dostane! Niekto viac, niekto menej. Asi neexistuje žiadne pravidlo, ktoré by ponúkalo vzorec na facky. Akúsi slovnú úlohu.. Facka prichádza priamo úmerne s najväčším šťastím? To by bola asi tá moja rovnica. Táto správa teda zaručene facka pre mňa bola!

Len nezaspať na vavrínoch! Byť vždy v strehu, s napnutým lukom. Niekedy to môže byť  únavné.. Raz eufória, inokedy totálne bahno. Občas žijeme zvláštny život! Život na hojdačke! Čoby na hojdačke! Na húsenkovej dráhe! Extrémy..

V podstate.. sa trápime každý deň úplne bezvýznamnými hlúposťami! Venujeme sa tomu, koľko máme finančných prostriedkov na účte, či úplne malicherným intrigami na pracovisku, porovnávame sa, v partnerských vzťahoch riešime úplné banality, kým nám uniká skutočné šťastie, láska..... život samotný...

A možno.. raz za čas nás musí niečo takéto zobudiť! Akési príliš drsné!? Šokujúce? Príliš bolestné? Možno, aby sme si vedeli vážiť to, čo máme.... Aby sme vedeli poďakovať za to, aký život žijeme. Lebo možno ani nevieme - aké zažívame šťastie! Nestihneme si to uvedomiť! Žijeme iba ten svoj rýchly načasovaný život..

Rozpršalo sa...

Pozorovala som kvapky,  mysliac na to, aký je život vlastne plný paradoxov..

Pozorovala som kvapky.. Padajúce kvapky veľmi rýchlo vystriedali nové kvapky.. Kvapky mizli a menili svoj tvar. To iba moje myšlienky a emócie, prílišný závan bolesti prenikali mnou viac, ako by som chcela.. a nie a nie zmeniť svoju podobu!

Nikto nemal dáždnik. Pani predomnou sa na mňa zrazu usmiala. Slnko a dažďové kvapky:)

"Dnes je všetko zlé.. veľmi zvláštny deň..", hovorí pani so zvláštnym úsmevom. "Nemyslíte? Čistý výsmech! Dážď v slnku. Alebo slnko v daždi?..", konštatuje pani.

"Hej,..", pritakávam jej a nezmôžem sa na viac slov..

V zápätí sa však objavuje dúha! A nad jednou dúhou ďalšia. Dvojitá:)

Prichádza autobus. Už mi nevadí, že som mokrá, že kvapky cítim aj za krkom..

Niekto nám poslal odpoveď!  Ostávam stáť omráčená v daždi dúhou...... Nevadí mi ani vietor, rozpršalo sa, ale vyšiel závan svetla....

A takto skončil zvláštny deň, ktorý začal veľkou fackou..

A takto skončil deň plný otázok a odpovedí.......

Dúhou:)

Lebo aj  taký je náš život.......

 

https://www.youtube.com/watch?v=WtvQU6hCJug

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?