Reštauračné "smiechoty":-)

Autor: Katarína Lorenčíková | 8.7.2014 o 10:42 | Karma článku: 6,08 | Prečítané:  1646x

"Dnes mám taký deň! Slovákov oslovujem po anglicky, cudzincov zase po slovensky", sťažuje sa čašník úprimne hosťovi v reštaurácii. Hosť zmätene odpovie: "I'm Sorry. I don' t understand.." Čašník sa unavene a zúfalo pozrie na mňa a v tom sa ozve obrovský hurónsky rehot pri stole opodiaľ:-) 

Iná smiešna situácia - inak smiešna - sa mi stala nedávno.. Sadneme si za stôl miestnej reštaurácie. Nikto nechodí. Zdvihnem sa, lebo vidím, že čašníčka fajčí cigaretku pri okne. "Však ste len teraz prišli!",  odfrfle. "Však áno.. Len teraz sme prišli a práve preti chceme jedálny lístok!", otáčam diskusiu iným smerom. Aspoň sa snažím:-)  Čašníčka sa tvári nevrlo. Odhodí nervózne ohorok cigarety von z okna do ulice. Nadpis nad oknom hovorí za všetko : "Neotvárať! Klimatizácia!" V skutočnosti však niet ani stopy po klimatizácii. Ale ani stopy po príjemnej obsluhe! Rozpačito a drsne zoberie späť jedálne lístky. Smejú sa všetci prítomní, ktorí zrejme zažili podobné "teatro". "Čo by ste ešte nechceli. Jedlo.. Ju rušíte:-) ", komentujú návštevníci reštaurácie. Prichádza polievka! Nervózna čašníčka nám do nej nepochybne napľula,.. - smejeme sa všetci:-) "A to Vaše je jedlé?", pýtajú sa iní hostia. Mne namiesto halušiek doniesla pani syr. Ale je dobrý! Nuž - keď je človek hladný - zje všetko! Na zdravie!".., dvíha svoj pohár piva pán oproti, ktorý už rezignoval. 

Iný prípad. Objednám si jedlo. Dlho nič. Čašník sa po (veľmi dlhej,..) chvíli vráti aj so zápisníkom. Hovorí: "Vy ste mali malé pivo a šalát a vy kofolu a syr." Pozeráme sa s kamarátkou na seba a smejeme sa. Ani jedno netrafil!  Dávame mu ešte jednu šancu. Po chvíli donesie nápoje, ktoré opäť nezodpovedajú nášmu výberu -  ale sme smädné už príliš dlho - tak aj túto "ponuku" berieme. Dodá: "Ešte jedno pivko na účet podniku - ale aj s Vašim telefónnym číselkom." Automaticky zo mňa vylezie veta: "No to teda nie!" Tak. A je ako sa hovorí "po vtákoch". Naštval sa! Príde nám oznámiť, že polievka už nie je a porozbíja v amoku pár tanierov. Medzitým mu odídu hostia bez zaplatenia. Veď pán, ktorý chcel zaplatiť, až priveľmi dlho mával na čašníka. Po tejto scénke mnohí odchádzajú. Len my nemôžeme. Máme pred sebou ešte nápoje. Záhadne a s úsmevom čašníka prichádza moja dávno vytúžená polievka. "Nech sa páči, nech sa ráči..", dodáva čašnîk s úsmevom. A ja?! Keby ste videli môj výraz tváre! Haha.. Bola by to nepochybne dobrá scénka plná absurdity a vtipu! Začínam si pripadať  ako obeť v relácii Čo dokáže ulica, po pravde - už neviem, či sa mám smiať, alebo odísť, či to náhodou celé na mňa niekto nenašil ako podivný žart. Zaváham.. Hlad však nepustí. Dojem polievku v rozpakoch a s otáznikmi. Nálada čašníka je akási zrazu kľudná. Čo sa stalo? Dal si niečo na ukľudnenie? Odchádzame. Scénka ako z filmu ma dostatočne zmiatla a nakoniec s odstupom času aj rozosmiala...

A takto to u nás vyzerá. Takto si tu žijeme. Čo Vám poviem. Asi som si už zvykla! Vy niee? Príhod v reštauráciách pribúda. Vtipné, absurdné, hentaké, onaké, všelijaké - ale vždy platí pravidlo -  neustále prekvapivé!

 Iba občas zaváham.. Je to v nás Slovákoch, takáto obsluha? Keby vychádzali časopisy o reštauráciách a ich službách, kde by boli vyhlasované rebríčky hodnotení jednotlivých reštaurácií, či kaviarní,  zrejme by sa ľudia správali inak! Alebo  ani to by nepomohlo? Je to skrátka iba naša slovenská nátura? 

Ale na to - si už musí každý zodpovedať veru sám:-) 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?