Diagnóza: Dovolenka!

Autor: Katarína Lorenčíková | 14.7.2014 o 14:20 | (upravené 14.7.2014 o 16:27) Karma článku: 6,36 | Prečítané:  1237x

"Milka, ja som sa ale mala v tej Austrálii!  To by si mala skúsiť! A čo vy? Ó.. Vy ste boli iba v Tatrách?! .." Milka sa zmätene zatvárila a do diskusie sa už nemala chuť zapojiť. Bolo jasné, že už nemá čo povedať.. Nebola predsa ani v Austrálii, ani v Paríži, ..či iných menovaných destináciách.

Mala sa ale preto cítiť menejcenne?! Určite nie. Pravdou však je, že "dovolenková mánia" sa stáva čoraz aktuálnejšou v lete. Nič by na tom nebolo! Keby.. ľudia nešli do extrémov. 

"Boli sme v Chorvátsku..", odvetila Milka víťazoslávne a hrdo, akoby tým chcela  zachrániť, či ospravedlniť samu seba, že aj  ona predsa len niekde so svojou rodinkou bola a splnila tým istý spoločenský status, akúsi normu.

"V Chorvátsku!? To my s manželom už máme prekonané. Je to pre nás nudné, že Jozef? Vyhľadávame už iné destinácie.. Jozef, keď sme boli tam a tam,.. A pamätáš si absurdný výlet tam a tam?"

Zdá sa, že títo ľudia všade boli a všetko vedeli! Po pol hodine sa to už nedalo počúvať! Boli smiešni! Boli stelesnením svojej veľkoleposti a dôležitosti, nenechali už Milku vstúpiť do diskusie. Milka bola jednoducho mimo hry! Nakoniec -  už ani nemala záujem - byť  jej súčasťou. Pretekať sa, kto navštívil viac krajín a absurdnejšie výlety? To nebola jej parketa! 

Necítila sa dobre. Ale nepokúšala sa ani zapojiť do detského pretekania, kto má lepšie autíčko, či bábiku. Lebo tak presne vyznieval tento rozhovor! 

"Ja som bol tam a tam,... Neblázni, iba tam?! My sme boli už v roku 1995 tam a tam,.... A vy iba v Tatrách? Milka, musíš viac tlačiť na manžela! Zmanipulovať ho! Aby Ťa zobral tam a tam.. ", rozhovor pokračoval do extrémov.

"A viete čo?! Aj v Chorvátsku a v Tatrách sme boli spokojní!"..nedala sa Milka.

"No veď isteže,... Ale, .. Taká Austrália...", oponovala druhá strana. A v tom iba.. Obrovské trápne ticho!

Zaujímavé. Pani na druhej strane viedla asi polhodinový monológ, kde boli - na akej večeri, s akými priateľmi. Iba Milka sa cítila zvláštne!  Vedela však  iba jedno: Že ona k týmto ľuďom nechce patriť! 

Nechce sa chvastať ako oni, lebo je vďačná - že môže ísť s deťmi a manželom do Tatier. Pre niekoho "iba" do Tatier, "iba" do Chorvátska.. Ale ona aj za to bola vďačná!

Keď sa hra na "bábiku a autíčko" skončila - Milku trošku rozbolela hlava. Skonštatovala však, že aj  na budúci rok pôjde "iba" do Tatier a "iba" do Chorvátska! Napriek tomu, že pre niekoho je to akési nedostačujúce. Čo ju však potom! Je to ich problém! A nech si žijú svoje "dovolenkové životy"! 

Dovolenková mánia je v plnom prúde. Nejdete na dovolenku? Uaaa! Tak to je pre niekoho viac ako zvláštne!

Verte, že pre určitých ľudí je to zrejme akýsi  "spoločenský status".....

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?