O hudbe a pokore.....

Autor: Katarína Lorenčíková | 7.12.2014 o 23:34 | (upravené 7.12.2014 o 23:41) Karma článku: 2,54 | Prečítané:  239x

Hudba je zvláštny fenomén..  Najskôr cítite na podiu zimomriavky.. Zdá sa, že máte s ľudmi, s ktorými hráte rovnaký zámer. Neskôr už nechcete pokračovať v spolupráci, lebo zistíte - že Vaše smerovanie je iné. Už nechcete klamať iných, ani seba. Aj to sa niekedy stáva. To najjednoduchšie je zahrať divadlo v spoločnosti. Lenže čo to urobí s Vami? Nechcite vedieť! Zdemoluje Vás to! Poskytnete niekomu negatívnu emociu, ktorá sa Vám vráti naspäť ako bumerang. Hudba ako biznis? Nemožnéééé.. Hudba ako prezentovanie svojho ega? Možné iba krátkodobo. Ak hudobník používa hudbu ako nástroj, cez ktorý chce prezentovať seba a svoje ego - postupne sa sám zabíja...

Hudba je niečo - k čomu treba mať pokoru. Vy totiž nie ste tvorca! Ste iba akási anténa, cez ktorý je program vysielaný. Umelec - je iba akýmsi kanálom, cez ktorý je realizované dielo. Ak si toto umelec neuvedomí - bude jeho pýcha neustále zdolávaná... žiaľ - mnoho hudobníkov nevie, ako sa s touto neľahkou úlohou vysporiadať. Mnohí nezvládnu svoje emocie a začínajú sa v nich potápať ako titanic.

Stanú sa obeťou vlastných emocii.... Ak sa nenaučia svoje emocie recyklovať - ich lod sa potopí. Alkohol, drogy, depresie, milion vzťahov. Je zaujímavé, že mnohí z nich majú veľký talent a všetky predpoklady k naplneniu svojej vízie, šťastia. Len spôsob, akým narábajú so svojim talentom je .. neprijateľný?? 

Veľa ľudí z umeleckého sveta nemá žiadnu disciplínu. Je zaujímavé sledovať človeka, ktorý má obrovský potenciál a predsa nie je schopný - pohnúť sa dalej. Žiadna starostlivosť o svoje telo, žiadny pohyb, či  šport, či záujem o iné stravovanie, iný spôsob života. Nulová  disciplína, práca. Utápanie sa v emociach.    Sledujem tieto tendencie čoraz častejšie... Siahnutie po narkotikách začína nevinnými tabletkami na spanie, neskôr prichádzajú lieky na depresie, .. niektorí sa zobudia.... iní skončia skôr - než začnú.... Iní sa zobudia, ked majú zdravotný problém. 

Jedno je isté! V hudbe a v akomkoľvek umení nemajú čo negatívne emocie hľadať! Na podium treba vždy vstupovať s rešpektom, s pokorou, pretože tu vôbec nejde o Vás ako o osobu. To iba hudba Vám nachvíľu požičala kúsok euforie,  blaženosti, šťastia... Ak sa začnete vyvyšovať nad hudbu (či iné umenie) a začnete sa tváriť ako celebrita, začnete vlastne umenie zneužívať na prezentáciu svojho ega - Vesmír Vás určite čoskoro upozorní na Vaše správanie. Táto lekcia nemusí nastať hned. Mnoho umelcov sa tak utopí vo svojej samoľúbosti.. Vesmírne zákonitosti nikdy neoklamete! 

Lebo človek... ty maličký  si oproti vyšším zákonitostiam a princípom. Vedz umelec, že nie si stred sveta a Vesmíru...  To iba na chvíľku si sa stal kanálom, cez ktorý sa daný  program uskutočnil.....  A vedz, že  ak  tieto zákonitosti nerešpektuješ - nepochopil si zmysel umenia a tvoje schopnosti budú zablokované.....

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?