"Žltý vlakový dopravca" prináša na trh omnoho viac než štandard! Hlavne "dôstojné" služby!

Autor: Katarína Lorenčíková | 23.12.2014 o 9:10 | (upravené 23.12.2014 o 10:07) Karma článku: 6,23 | Prečítané:  1195x

Toto nie je reklama! Toto je blog, ktorý je písaný ráno -  v žltom vlaku Regiojet. Rozhodla som sa, že napíšem pár riadkov, mojich dojmov z cesty.. Lebo ľudia píšu väčšinou o svojich negatívnych skúsenostiach, tak prečo nenapísať o niečom pozitívnom, .. a to ešte pred vianočným ošiaľom:-)?

Zdá sa, že na Slovensko prišlo konečne niečo nové! Dôstojné vlaky s dôstojnými, ba  až príliš nadštandardnými službami! Navyše - kvalitné služby, ktoré poskytuje spoločnosť Regiojet sú cenovo výhodné. Dostať zdarma vodu, či čaj pri cestovaní, alebo noviny.. či kávičku od usmiateho personálu - to je niečo, na čo Slováci nie sú zvyknutí. Všetko čisté, jednoducho dôstojné cestovanie pre ľudí, ktoré sa stáva veľmi príjemnou aktivitou..

Môžete využiť cestovný lístok:  Standard, Relax, či Bussines, alebo ak cestujete s deťmi - je tu možnosť detského kupé, ktoré je vybavené detskou televíziou s detskými programami, deti môžu využiť taburetky, hračky, stavebnice, maľovanky, či knihy. Nechcete byť rušení a chcete si počas cesty odpočinúť? Rezervujte si tiché kupé! 

Prehľadný a veľmi jednoduchý elektronický systém je veľmi pohodlný pri objednávaní cestovného lístka a ponúka Vám hned niekoľko možností. Najjednoduchšie je do systému sa zaregistrovať a na predajni si vyzdvihnúť kreditový cestovný lístok v podobe plastovej kartičky, ktorú Vám vystavia zdarma a na počkanie, navyše s úsmevom a ešte Vám aj poradia - ako máte postupovať pri kúpe lístka... Minimálny kredit, ktorý si musíte dobiť je 10 eur. 

S týmto kreditom si môžte kúpiť lístok cez internet. V papučkách si ho dobíjať cez internet, v pohodlí domova si dobiť kredit na Váš  kreditový cestovný lístok a uskutočniť rezerváciu.  Výhodou je storno rezervácie - svoju rezerváciu môžte zrušiť  najneskôr 15 minút pred odchodom vlaku.. Ak by ste sa teda rozhodli, že cestovať na druhý den nebudete, prípadne že pôjdete iným vlakom - pokojne môžte rezerváciu lístka v systéme stornovať a hned Vám bude pridaný kredit na Vašom kreditovom cestovnom lístku.

Standard, Bussines, či Relax?

Či sa rozhodnete pre tú, či onú možnosť, v každej z nich máte zdarma:  vodu, či jablčný mušt.. alebo čaj z čerstvej mäty,..prípadne je na výber americká káva,.. či káva Illy - espresso, latte,... Taktiež máte možnosť vybrať si niečo z dennej tlače a časopisov, využiť Wi-Fi, či zábavný portál (pozrieť si film, či popočúvať hudbu,..), požičiať si sluchátka. Na výber je aj pestrá ponuka jedál - šaláty, croissanty, či rôzne koláče, taktiež nápoje. Pozor! Ich cena nie je s "vlakovou prirážkou".. Navyše - Vaše jedlo Vám prinesie usmiatý personál vlaku. Takže Vám chutí dvojnásobne...

Pár ľudí je zo začiatku pri prvom nastupovaní do žltého vlaku  zmätených  - na niečo také nie sme vôbec zvyknutí! Cestujem vlakmi roky rokúce a musím uznať, že toto sú konečne dôstojné vlaky a navyše ich cena je pre cestujúcich výhodná.

Služby.. služby.. služby.. Konečne niečo s inou filozofiou! Máme sa čo učiť! Stačí sa ísť na skok pozrieť do nedalekej Viedne. Komunikatívni ľudia, žiadne otrávené tváre v reštauráciách, či obchodoch ..všade dýcha  iná nálada, vládne tu iná filozofia vo vzťahu  "zákazník - klient", iná mentalita.  Poviete si:  je to iná ekonomická situácia ľudí.... Iste! Je to však  iba polovica "pravdy", lebo každá pravda má dva konce:-) Ale to je už iná téma, ktorá by bola na niekoľko blogov....... 

Každopádne...

Želám "žltému dopravcovi" - aby sa mu darilo vo vybudovaní dalších liniek na Slovensku. Čo tak trasa Bratislava - Vieden.. ? A my východniari sme zaiste potešení, že cestovanie na trase Bratislava - Košice sa konečne stáva príjemnou  udalosťou.. 

Držím palce "žltým vláčikom" na ich dalšej - ešte žltejšej :-) ceste.....

Lebo kvalitné služby si zaslúžia aplauz:-) 

Z ranného žltého vlaku na trase Bratislava - Košice....

Blogerka Katka.....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?