Joga v pohybe s Kamalou

Autor: Katarína Lorenčíková | 18.1.2015 o 14:53 | (upravené 18.1.2015 o 16:00) Karma článku: 2,60 | Prečítané:  348x

Moje prvé dotyky s jogou sa udiali vo fáze,  kedy som mala zdravotné problémy.  Už po prvých cvičeniach sa dostavili výsledky.  Najskôr disciplína,  neskôr rituál..  Cvičenie mi postupne prinášalo radosť a stalo sa mojim spoločníkom dodnes.  Zdravotné problémy postupne začínali miznúť..  A ja som si čím ďalej,  tým viac uvedomovala,  že moje telo nadobudlo už za pár týždňov väčšiu pružnosť a že pohyb potrebujem. To bol môj začiatok aktívneho pohybu.  Neskôr som pomocou aktivít Nového priestoru spoznala Milana a Zunu  Kozánkovcov,  ako aj Katarínu Brestovanskú,  ktorá prešla od tancu k joge.  Ako sa sama vyjadruje: "Moje telo bolo vždy pevné,  tvrdé…  niet divu,  prelo mnohým.. Ani ako tanečnica som sa nedopracovala k zvýšenej flexibilite.  Až joga mi umožnila nájsť spôsob,  ako svoje telo obmäkčiť,  vážiť si ho,  nájsť s ním dialóg a harmóniu.  "

"Zranenia,  ktoré som na tele mala,  mi umožnili na sebe pracovať,  boli akýmsi katalyzátorom pre zmenu.  Dnes viem,  že každé telo má svoj živý mýtus,  rozpráva svoj príbeh.  Zintegrovať mýtus tela do vedomia je cesta,  ktorú zakúšam pri dennodennej práci cez jogu a  pohyb.  Otvárajú sa mi nové a nové obzory vnímania a žitia,  prestávam žiť v škatuli,   resp.  realite danej niekým.  Vytváram si svoju.."

Toto sú slová Kataríny Brestovanskej.. (Kamala Brestica)  - jej osobná skúsenosť s tancom, s jogou. Joga totiž nie je iba o "fyzične".. Je to akási meditácia v pohybe.  Z mojej skúsenosti viem, že aj keď som prešla mnohými druhmi pohybu,   vždy som sa vrátila po čase k joge. Ásany,  práca s dýchaním,  relaxácia v aktivite,  väčšia flexibilita tela.  Obrovská radosť z pohybu, ktorá sa stáva každodenným rituálom.  A potom už niet ani zdravotných problémov.  Joga sa zrazu stane Vašim spoločníkom života…. 

Ak by ste si chceli vyskúšať jogu - môžem iba odporučiť aktivity bratislavského Nového priestoru.  

Pod vedením Kamaly sa už 14.2. - 15.2.15 môžete dozvedieť veľa..  Bližie info nájdete na http://www.novypriestor.com/index.php/sk/aktivity/vikendove-workshopy/208-vikendove-workshopy

"Telo budeme preprogramovávať na mod tekutosti, mäkkosti, plynulosti a zároveň pružnosti a rýchlosti. Poznanie a vnútorný pocit budú tvarovať naše telo. Rada sa s vami podelím o spôsoby, ako pozdvihnúť svoju jogu, ako obohatiť pohybový slovník tanečníka, odblokovať zablokované, neopomínajúc radosť z pohybu a tanca v priestore." (Kamala Brestica) 

Workshop je určený pre ľudí, ktorí majú skúsenosť s tancom a/alebo jogou."

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?