Neznámy objekt v baliacom priestore..

Autor: Katarína Lorenčíková | 5.4.2015 o 13:29 | Karma článku: 9,69 | Prečítané:  267x

Strnulá tvár. Unavená.. Oči dýchajú unaveným cyklom stereotypu. Nakúpiť. Milión ľudí pri pokladni. Ako keby už mal byť ten onen koniec sveta. Nádych. Výdych. Ukľudňujem sa. Konečne sa uvoľnila samoobslužná pokladňa. Celkom ju môžem. Aj keď sem tam zaštrajkuje, potvora malá.. Sledujem ju. Pani na dôchodku sa ledva hýbe,.. a to má ešte aj ťažký košík. 

Zrazu.. Pretiera si tvár. Hľadá niečo. Vidím a cítim, že je jej zle... Hneď, keď sa nám pohľady stretnú, už sa jej zle dýcha. Cítim svoj pot. A tá hlúpa pokladňa stále hovorí: "Neznámy objekt v baliacom priestore, neznámy objekt v baliacom priestore, neznámy objekt,.... " 

"Pani, máte tam tašku, tak si ju dajte preč...inak to stále bude dookola "hovoriť" to isté..", upozorňuje dôležitý pán z obsluhy. " Viem, ale je tu  pani, ktorej je zle a  chce zavolať sanitku",.. odvetím..

Vyťahujem eukalyptový olej. Ten ma vždy zachránil! Vyťahujem vodu. Ľudia sa ale hlava nehlava predierajú k pokladni. Ľahostajnosť sa miesi s aroganciou. "Dajte mi cigarety, lebo..lebo..", oznamuje podnapitý pán, ktorého následne odvádzajú preč... Mám pocit, že sa celý svet vzpikol proti mne. 

"Neznámy objekt v baliacom priestore, neznámy objekt v baliacom priestore,..." A pokladňa sa úplne zbláznila! Ľudia milí veru nemilé pohľady hádžu na nás. Však zdržujeme! Oznam, ktorý hlási , že predajná doba sa končí mi nijako nepridáva k mojej "stabilizácii". Potím sa ešte viac. Potieram čelo dotyčnej pani  eukalyptom. Snažím sa nahádzať môj nákup do tašky, následne jej nákup. Popritom sa snažím nevnímať trmu vrmu a nakumulovaný negatívny smog z ľudí. Rýchlo postláčať tie kúzelné tlačítka tak, aby sme to ukončili a boli preč z tejto trmy vrmy. 

Nie, ona nechce aby sme volali sanitku. Vraj ten eukalyptus jej pomohol. Uf! Stojím s dvomi nákupmi. Hľadám v jej mobile telefónne číslo na jej dcéru. Netuším ako sa to ovláda. Dotýkam sa obrazovky a smejem sa nad vlastnou hlúposťou. Šialenstvo! Nie, nie vážení, ..toto nie je dotykový telefón. Sakra! Veď takéto tlačítkové telefóny sme mali len nedávno!  A ja mám problém vytočiť číslo? 

Ešte pár upozornení, že predajná doba končí. Pár zúfalých výkrikov podnapitých ľudí. Jeden incident, keď chlap skoro zmláti ženu. Výkrik: Opustite predajňu! Rozsypané cukríky.. Opäť veta: neznámy objekt v baliacom priestore.... Áno - je tu jeden! A nie jeden! A nie iba v baliacom priestore...Ľahostajnosť, arogancia, napätie, zúfalstvo, hnev.. Tieto objekty sa tu striedajú ako na páse... Ľudia si ich pohadzujú a hrajú s nimi badminton. 

Vraj "Pekné sviatky"... Táto veta to " zabila". Nádych. Výdych. Dávam si čokoládu na čerstvom vzduchu. Ešte stále  vo mne však  rezonuje veta:  "Neznámy objekt v baliacom priestore......" 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?