Indické liečenie duše i tela..

Autor: Katarína Lorenčíková | 5.5.2016 o 16:35 | (upravené 5.5.2016 o 16:56) Karma článku: 1,58 | Prečítané:  777x

Učíme sa aj príbehmi iných. Preto Vám ponúkam príbeh mojej blízkej priateľky.. Tak ako ho napísal sám život...


V živote každého z nás sa objavia chvíle, kedy sa cítime bezradní. Či už je príčinou choroba, vzťahy v rodine, nespokojnosť v práci, dostaneme sa proste do štádia, v ktorom si nevieme pomôcť sami. Vtedy hľadáme pomoc zvonku. V tomto období sme zúfalejší a podstatne zraniteľnejší než obvykle. Sme náchylní chytať sa bezmyšlienkovite „každého stebla trávy“ a úplne vypojíme zdravý rozum aj všetky obranné mechanizmy. Plne dôverujeme vonkajšej pomoci, lebo chceme veriť. Túžime takpovediac po zázraku na počkanie. A vtedy to príde. Dostane sa k nám informácia, že prišiel človek z ďalekých krajín, povedzme z exotickej Indie, ktorá je známa liečebným systémom ajurvédy a najmä svojou spiritualitou. Liečenie tela cez duševné stavy a liečenie nefunkčných a neuspokojivých vzťahov v živote spirituálnou a meditatívnou cestou zažíva obrovský boom. Práve indická spiritualita je teraz veľmi v móde. Nám , sebestačným a hrdým Európanom, imponuje systém založený na bezvýhradnom odovzdaní sa učiteľovi , tzv. guru ji alebo swami ji, ktorého úlohou je viesť dušu svojej ovečky z temnoty do svetla poznania a osvietenia. Upíname sa k tejto pre nás exotickej spiritualite ako k niečomu čo nás spasí a zachráni z nášho stresového spôsobu života. Navyše v postkomunistických krajinách strednej Európy máme historicky a tradične zakorenený model poslušnosti a odovzdanosti voči autoritám.


Neuvedomujeme si však, že nás nemôže zachrániť nikto cudzí. Zachrániť sa môžeme jedine my sami. Niekto nám síce môže ukázať cestu, no my sami sme tí, ktorí po nej musia kráčať. Nikto iný za nás tú cestu prejsť nemôže. Keď nám teda v živote niečo vadí, jednoducho to zmeňme. A keď si vravíme, že to predsa nejde, lebo okolnosti nie sú vhodné, tak len hľadáme výhovorky a klameme sami sebe. Vždy to ide! A túžba po zmene s jasným cieľom musí ísť od nás. My sami sme tvorcami svojich zázrakov.
Práve v čase keď hľadáme pomoc a tak veľmi túžime po nejakom zázraku zvonku, môže byť stretnutie s indickou spirituálnou cestou veľmi nebezpečné. Mnohým neinformovaným alebo nepripraveným sa už stalo osudným. Pre prvok absolútnej dôvery v učiteľa či liečiteľa hrozí veľké nebezpečenstvo odtrhnutia sa od reality, ale čo je horšie, aj nebezpečenstvo manipulácie. Manipulovaný človek nie je schopný rozlíšiť podvod, aj keď mnohé skutočnosti priam bijú do očí alebo odporujú zdravému rozumu. Indická duchovná cesta je založená na práci s energiou – vibráciami – prenesenými nielen do slov, ale aj do myšlienok! Je to tradícia stará tisícky rokov. Takže s indickými duchovnými majstrami ťažko môžeme „súperiť“. O to ťažšie medzi nimi spoznáme niekoho, kto svoju moc a schopnosti zneužíva pre vlastné účely.
Často sa v týchto manipuláciách pracuje s pojmom bezvýhradnej lásky – k Bohu či učiteľovi – a to je veľmi mocná zbraň. Čokoľvek sa udeje, treba to brať s láskou, pokorou a vďačnosťou. Takže manipulovaný človek je zneužívaný finančne, sexuálne alebo energeticky a ak mu je aj čokoľvek divné, berie to ako cestu vykúpenia svojej duše  a liečenia svojho ega. Prejde iniciačným rituálom a je obdarovaný tzv. „malou“ (korálkami) alebo inými predmetmi.

Ak má manipulovaný človek dobrý systém ochrany, vysiela mu jeho telo množstvo varovných signálov. Varovným signálom energetického zneužívania môže byť  náhle ochorenie či akékoľvek zhoršenie zdravotného stavu, nevoľnosti, únava, budenie v noci, zhoršenie vzťahov s okolím alebo náhla kríza vo vzťahu s partnerom (ktorý intuitívne cíti cudziu energiu), v horšom prípade aj rôzne nehody alebo nočné mory, či pocit dusenia alebo tlaku na hrudi (oblasť krčnej a srdečnej čakry). Vtedy sa treba radikálne, ale láskavo a bez hnevu, zbaviť všetkých darovaných predmetov, najlepšie spáliť v ohni. V niektorých prípadoch je potom nutná silnejšia energetická očista a je vhodné vyhľadať pomoc niekoho, kto sa danej problematike venuje. 


Často však systém energetickej ochrany nefunguje, lebo človek je oslabený práve problémom, pre ktorý sa na túto duchovnú cestu dal. Alebo jednoducho nevníma signály. Prípadne ich vníma, ale nechce veriť tomu, že by bol niekto schopný zneužívať duchovnú cestu. Je tak zmanipulovaný a tak veľmi chce vykúpiť svoju dušu i telo, že pokiaľ náhodou aj odhalí krutú pravdu, tak svojmu manipulátorovi nielenže odpustí, ale ešte ho za to aj bezhranične miluje. A to dokonca aj vtedy, keď už očividne rozozná všetky lži. Manipulátor umne podsúva výroky typu, že pravá láska odpustí všetko. A úbohá obeť predsa nastúpila duchovnú cestu, nechce byť zatratená, chce milovať a odpúšťať za každú cenu. Alebo iné tvrdenie: „Keď ideš k doktorovi, tiež sa mu zveríš do rúk a neskúmaš jeho metódy...“ 


Pozor teda na niektorých „svätých mužov“, ktorí sa verejne prezentujú asketickým spôsobom života a výhradnej službe Bohu. Za svoju pomoc ľuďom však žiadajú nemalé sumy peňazí „na výstavbu ašramu“ či iné duchovné účely alebo si užijú sex, ktorý sú schopní prezentovať ako výmenu energií či dokonca liečenie, prípadne odčerpávajú energiu, ktorú umne využívajú na posilňovanie svojich schopností. 
Preto je vždy na mieste opatrnosť a zdravý rozum. Nie slepo dôverovať niečomu alebo niekomu, keď nemám dostatok informácií. Staré dobré „dôveruj ale preveruj“ je najvhodnejšou ochranou.
Človek nesmie nikdy stratiť sám seba.

Mal by nakoniec dospieť k vedomiu vlastnej hodnoty a nájsť kúsok Boha v sebe samom. Nie klaňať sa nejakému duchovnému učiteľovi až po zem alebo sa pasívne odovzdať do rúk liečiteľa a vidieť v ňom bezvýhradného spasiteľa.

Boh je v každom z nás a každý z nás má vlastnú – jedinečnú a neopakovateľnú cestu.

S láskou..

Eva Maigret

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?